Anaya babaya en acı veda - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
KıbrısManşet

Anaya babaya en acı veda

Lefkoşa – Güzelyurt anayolunda, 2 Kasım’da, trafik çarpışmasında hayatını kaybeden polis memuru Devrim Yılmaz ve eşi Seda Suat Yılmaz, dün Güzelyurt’ta son yolculuğuna uğurlandı. Çiftin cenazesinde evlatlarının feryadı yürekleri dağladı

 


Gürsel KARAGÖZLÜ

Lefkoşa – Güzelyurt anayolunda, Alayköy Organize Sanayi Bölgesi yakınlarında, 2 Kasım’da meydana gelen çarpışmada hayatlarını kaybeden Aydınköylü polis memuru Devrim Yılmaz ve eşi Seda Suat Yılmaz, Güzelyurt Fatih Camisi’nde ikindi namazına müteakip dün kılınan cenaze namazının ardından Yuvacık Mezarlığı’nda defnedildi.

Çiftin cenazeleri, Lefkoşa Devlet Hastanesi morgundan Fatih Camisi’ne kadar polis eskortu ile getirildi. Fatih Camisi önünde bekleyen iki manga polis, KKTC bayraklarına sarılı olan tabutları omuzlara alarak cami avlusuna getirdi. Cenazeleri, orada silahlı polis mangası selamladı. Ardından cenaze törenine geçildi.

 

“Bana başsağlığı dilemeyin, onlar ölmedi”

Gözyaşlarının sel olduğu cenaze töreninde Yılmaz çiftinin kızı, Buse Yılmaz’ın ağıtları ve feryadı yürekleri dağladı.

Buse Yılmaz, “ Canımdan can gitti”, “ Ben onlarsız nasıl yaşarım”, “ Bir kişi yüzünden annem babam gitti”, “ O da acı çekerek ölsün”, “ Bizi mahvetti”, “ Bana başsağlığı dilemeyin, onlar ölmedi” diye ağıt feryat etti.

Yılmaz çiftinin cenazesine Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Sağlık Bakanı Ali Pilli, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Yardımcısı İbrahim Dağman,  Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu, Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, Güzelyurt Polis Müdürlüğü Vekili Ali Adalıer, Güzelyurt ve diğer ilçe milletvekilleri, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Polis Emeklileri Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Devrim Yılmaz’ın meslektaşları, çiftin ailesi ve çok sayıda seveni katıldı.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar