KıbrısManşet

Altın hırsızı teminatla serbest kaldı


Lefkoşa’da temizliğe gittiği evlerden ziynet eşyası çalan zanlı Nargiza Udayewa aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da Ağustos 2019 ve Şubat 2020 tarihleri arasında temizlikçi olarak gittiği evlerden ziynet eşyası çaldığı gerekçesi ile 19 Şubat’ta tutuklanan zanlı Nargiza Udayewa dün teminat talebi ile mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Gültekin Sancar, zanlı Nargiza Udayewa’nın Ağustos 2019 ve Şubat 2020 tarihleri arasında temizlik yaptığı ev ve işyerinden 88 bin 435 TL değerinde toplam 193 parça muhtelif ebat ve markalarda ziynet eşyasını çaldığı gerekçesi ile hakkında şikâyet bulunduğunu söyledi.

Sancar, olayın bilgilerine gelmesi üzerine 19 Şubat 2020 tarihinde şüpheli olarak görülen zanlının evinde mahkeme emri ile yapılan aramada 193 adet ziynet eşyası tespit edilmiş arama esnasında ise zanlının polis ekibinin görevini yapmasına engel olduğunu ve suçüstü tutuklandığını belirtti.

 

Polis memuru Gültekin Sancar zanlı Udayewa’nın aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

 

Yargıç Temay Sağer, zanlının ilerde davaları görüşülünceye değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması, 15 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 150’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

 

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı