KıbrısManşet

Afrodit sahili temizlendi “Temiz Düşün” Projesi çerçevesinde Gaziveren Afrodit sahilinde dün temizlik çalışması yapıldı. Etkinliğe Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da eşi Meral Akıncı ile birlikte katıldı

Gürsel KARAGÖZLÜ

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen “Temiz Düşün” çevre temizliği ve çevre koruma Projesi çeşitli paydaşların katılımıyla devam ediyor.

Bu çerçevede, Lefke Kaymakamlığı, Lefke Belediyesi, Afrodit Sahil Sitesi, Gaziveren Anaokulu, Gaziveren Muhtarlığı, Afrodit’te kalan misafirler ve bölge halkının katılımıyla Gaziveren sahilinde temizlik çalışması yapıldı.

Etkinliğe Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı, Lefke Kaymakamı Sadi Güneş, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Lefke Belediyesi çalışanları, Güzelyurt Milletvekili Hasan Büyükoğlu, Gaziveren anaokulu Müdürü Nadir Denizer, öğretmenler ile öğrenciler, Afroditte kalan misafirler ve bölge halkının katıldı.

Etkinlik öncesinde, Afrodit sahil sitesi sorumlusu Cihan Erdoğan, Afrodit sahil sitesi önünde yapacakları 25 km’lik yürüyüş parkuru, çevre düzenlemesi ve temiz düşün projesi hakkında temizlenecek bölge hakkında bilgi verdi.

 

Akıncı: Yurdunu sevmek onu temiz tutmakla başlar

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Yurdunu sevmek, yurduna sahip çıkmak onu temiz tutmakla başlar, oradan geçer. Onu temiz tutmayan yurdunu sevmez demektir” dedi.

Akıncı, çevreye duyarlı olunması gereğine işaret ederek, “evlerimizin içine gösterdiğimiz özeni mahallemize, sokağımıza, şehrimize göstermeliyiz” KKTC’nin her köşesini evimize gösterdiğimiz özen gibi gözetmek ve korumak zorundayız’ diye konuştu. Bu tip etkinliklerin sayısı ve boyutunun giderek arttığını belirten Akıncı, her yaş kuşağından insanın bu farkındalığın bilincine varması ve bunun gereklerini yerine getirmesinin son derece önemli olduğunu söyledi.

Akıncı, etkinliğe katkı koyan herkese teşekkür ederek, bu alanda daha kat edilmesi gereken yol olduğunu, gelecek nesillere temiz ve güzel bir çevre bırakmanın en önemli sorumluluk olduğunu vurguladı.

Konuşmanın ardından Gaziveren Afrodit sahilindeki çöpler toplandı. Toplanan çöpler çöp poşetlerine kondu. Etkinlik alanında bulunan Lefke Belediyesi ekipleri çöpleri anında aldılar.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı