Kıbrıs

Kavga zanlıları tutuksuz yargılanacak


Evrim KAMALI

Lefkoşa’da kavga ettikleri gerekçesi ile tutuklanan zanlılar Selman İnanç, Hüseyin Sabri Gümüş, İsa Caner Odacı, Jiyan Tuncel Başaran, Enes Güleç ve Turgut Kömürcan dün teminat maksadı ile mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Serkan Sakallı,  26 Mayıs 2019 tarihinde saat 15.30 ‘da Çankaya Sokak Hamitköy’de bulunan Kıral Apartmanı önünde aynı apartmanda ikamet eden Selman İnanç ve Hüseyin Sabri Gümüş ile Lefkoşa’da ikamet eden İsa Caner Odacı, Jiyan Tuncel Başaran, Enes Güleç ve Turgut Kömürcan ile bir kavgada yer aldığını anlattı.

Kavga esnasında zanlı Selman İnanç ve Hüseyin Sabri Gümüş’ün, zanlı Enes Güleç’in burnunun kırılmasına sebebiyet vererek, vahim bedensel zarara uğrattığını ayrıca arabasının dikiz aynalarını tekme atıp kırarak kasti hasara uğrattıklarını anlattı.

Soruşturmanın tamamlandığını zanlılardan 5’inin TC vatandaşı ve öğrenci olduğunu belirten Sakallı, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlıların 6’sının da yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmalarına ayrıca zanlılar Selman İnanç, Hüseyin Sabri Gümüş’ün iki biner TL ek nakdi teminat yatırmasına emir verdi.

 

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı