8 gol 23 asist - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 2, 2023
FutbolSpor

8 gol 23 asist

Süper Lig’de şampiyon olan Mağusa Türk Gücü’nün kaptanı ve bu sezonun en etkili oyuncularından biri olan Yasin Kurt bir sağ bekten fazlasını verdi takıma

İSTATİSTİKLER KONUŞUYOR:
Şampiyon Türk Gücü kaptanı Yasin Kurt geride kalan sezonda sağ bek olarak görev yaptığı lig maçlarında toplam 8 gol atıp 23 asist yaptı. Takımın attığı 91 golün 31’ine direk katkı yapan 30 yaşındaki tecrübeli futbolcu, takımda bu sezon en fazla süre alan isim oldu. Yasin Kurt’un ikinci sırada Dinopeter takip ediyor


Ahmet ÖZSOY

Ülkemizin yetenekli futbolcularından olan Yasin Kurt 30 yaşında Mağusa Türk Gücü’nde lig şampiyonluğu yaşadı. Geride kalan sezonda sağ bek pozisyonunda ve takım kaptanı olan Mağusa Türk Gücü’nde başarılı bir sezon geçiren Yasin takımının şampiyonluğunda büyük rol oynadı.
Kariyerinde birçok takımda forma giyen Yasin Mağusa Türk Gücü’nde Küçük Kaymaklı’dan geldi. 2014-2015 sezonu devre arasında Küçük Kaymaklı’dan Mağusa Türk Gücü’ne transfer olan Yasin, geçtiğimiz sezon kazandığı serbest transfer hakkını yine kulübünden yana kullanmıştı.
Geçtiğimiz sezon bazı sorunlar yaşayan ve kadro dışı bırakılan Yasin Kurt daha sonra affedilerek takımına geri dönmüştü. Geçtiğimiz sezonki çalkantılı sürecin ardından bu sezona çok iyi başlayan Yasin Kurt, teknik direktör Ali Oraloğlu’nun sağ bek pozisyonunda görev vermesi ile birlikte yeni bir sorumluluk aldı.
Hücum bölgesinde oynaması alışılan Yasin Kurt’un bu sezon sağ bekteki performansı her maç merakla izlendi ve Yasin’in bu bölgede oynayan oyuncular arasında sezonun en başarılı grafiğini çizdi.

31 gole direk katkı
Mağusa Türk Gücü’nün hizmet alımı ile elde ettiği istatistiki veriler arasında takımda en çok süre alan futbolcu olarak ön plana çıkan Yasin Kurt, iyi bir çalışma süreci ve disiplinli yaşantısı ile sezonu sorunsuz ve hemen her maçta görev alarak tamamladı. MTG’de Yasin’in ardından en çok süre alan ikinci futbolcu ise Dinopeter oldu.
Yasin sağ bekte oynamasına rağmen takımının ligde attığı 91 golün 31’ine direk katkı yaptı. Toplamda 8 gol atıp 23 asist yapan Yasin, takımının attığı gollerin 3’te 1’ine imza koydu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar