3 penaltı, 1 kırmızı, 5 gol…

13 Ekim 2013 Pazar | 11:31
Kıbrıs Town Houses

 

Sezonun ikinci haftasında berabere kalan iki takımın üçüncü hafta buluşmasında hakem kararları ön plana çıktı. Maçın hakemi dostum Osman Özpaşa, oyunun devamı için değil, oyunu durdurmak için sahadaydı dün. Her pozisyonda oyunu durdurdu. Bence hakemler oyunu devam ettirmek için sahada olmalı ve oyunu durduranları cezalandırmalı.
Üç penaltının üçü de tartışılırdı bence. Çetinkaya’nın golle sonuçlandıramadığı üçüncü penaltı öncesi Yeniboğaziçi futbolcusuna faul yapılmıştı hatta. Ki bu penaltı öncesi faul çalınsa penaltıya sebebiyet veren oyuncuya kırmızı kart da çıkmazdı. Bu hata gelecek hafta da Yeniboğaziçi’ni etkileyecek.
Çetinkayalılar da Yeniboğaizçililer de hakemden şikayet etti maç sonrası. Bu da durumu özetliyor. Yeniboğaziçi rakibi karşısında daha iyi başladı maça. İlk devre boyunca bu üstünlüğü de ortada idi. Skora da yansıdı zaten.
Ancak ikinci devre Çetinkaya daha toparlanmış bir görüntü sergiledi. Rakibi karşısında özellikle kanatlardan gol aradı. Göbekten de pozisyona girdi ancak Hüseyin Kayalılar kendi adına iki, Batshi de bir net pozisyondan yararlanamadı.
Kanatlardan gelen tüm toplarda Cedric vardı. Yeniboğaziçi’nde günün başarılı ismi Samson Ezeute’ye rağmen Cedric hemen hemen tüm hava toplarına vuran isimdi. İki golü de yan toptan kafa ile attı kendi kalelerine atılan gol pozisyonunun da içinde Cedric vardı.
Çetinkaya savunmasında Abbas rakiplerine göz açtırmadı. İlk devre ön plana çıkamayan Batshi de ikinci devre sorumluluk alınca Yeniboğaziçi’nin işini bitirdi Cedric ile. İkinci kez izlediğim Yeniboğaziçi’ni yine beğendim ancak yine kaybettiler. Hem de yine öne geçtikleri maçta. İkinci devre Çetinkaya daha iyi oynarken bile, onlar rakiplerini az adamla yakalamayı başardılar ama sonuçlandıramadılar. Böyle de olunda bir kez daha puanlar kaçmış oldu.