2 milyon TL’lik organizasyon ... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Spor

2 milyon TL’lik organizasyon …

2 milyon TL’lik organizasyon ...

Türkiye ve KKTC Dışişleri Bakanlıklarının ortak çalışması ile Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı kontrolünde KKTC Üniversitelerarası Spor Federasyonu tarafından “Uluslararası Spor Oyunları” düzenlenmesi için çalışma başlatıldı

KKTC ve Türkiye’den ayrı olarak 5 farklı ülkeden takımların katılımının planlandığı uluslararası organizasyonda atletizm, tenis, güreş, yüzme, badminton, futsal, masa tenisi ve satranç branşlarında karşılaşmalar yapılacak


Organizeyi yapacak tarafların katılımı ile Ankara’da pazartesi günü gerçekleşen toplantıda plan program masaya yatırıldı. 15-20 Nisan tarihleri arasında yapılması planlanan oyunlar için 2 milyon TL tutarında bütçe ayrıldığı öğrenildi

Tonguç KOTAK

Spor ambargosu ile boğuşan ülkemiz için Türkiye ve KKTC’de gerçekleşen temaslar sonucu Üniversiteler Spor Federasyonu’nun organize edeceği “Uluslararası Spor Oyunları” yapılacak.
Üniversiteler Spor Federasyonu 8 branşta önemli bir “uluslararası” organizasyona hazırlanıyor.
Türkiye Dışişleri Bakanlığı, KKTC Dışişleri Bakanlığı, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve KKTC Üniversitelerarası Spor Federasyonu’nun organize edeceği Uluslar arası oyunlar için geri sayım başladı.
Bu nedenle Ankara’da pazartesi günü bir toplantı gerçekleştirildi. Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş, Bakanlık Dışişleri Sorumlusu Sertaç Bozatlı, KKTC Dışişleri Bakanlığı yetkilisi ve KKTC Üniversitelerarası Spor Federasyonu Başkanı Beyhan Gürgöze katıldı.
Toplantıda organizasyonun son durumu ele alındı. Elde edilen bilgilere göre organizasyonun bütçesi 2 milyon TL olarak belirlendi.

8 branş, 5 ülke

15-20 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan organizasyon atletizm, tenis, güreş, yüzme, badminton, futsal, masa tenisi ve satranç dallarında yapılacak.
Bu önemli etkinliğe KKTC ve Türkiye’nin yanı sıra 5 ülke de katılacak. Katılacak ülkelerin adları sır gibi saklanıyor.
Şampiyona ile ilgili olarak Ankara’da bulunan heyet dün KKTC’ye dönerken, organizasyonla ilgili basın toplantısı ileriki günlerde yapılacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar