Sertoğlu, İşadamları Derneği’ni Ziyaret etti... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Kıbrıs

Sertoğlu, İşadamları Derneği’ni Ziyaret etti…

Sertoğlu

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa Türk Belediyesi Başkan Adayı Hasan Sertoğlu, İşadamları Derneği’ni ziyaret etti.

UBP’den yapılan açıklamaya göre, Hasan Sertoğlu, Küçük Kaymaklı Spor Kulübü ve Futbol Federasyonu yönetimindeyken elde ettikleri başarıları anlattı. Lefkoşa Türk Belediyesinde yaşanan sorunlara da değinen Sertoğlu, bu sorunların, alışılmış düzensizlik, disiplinsizlik ve yetki karmaşasından kaynaklandığını söyledi.


Sertoğlu, bu sorunları aşmak için yola koyulduklarını ifade ederek, Lefkoşa halkının kendilerine onay vermesi halinde 8 Nisan’dan sonra bambaşka bir Lefkoşa ve bambaşka bir belediye yaratma çalışmalarına başlayacaklarını dile getirdi.

Hasan Sertoğlu, “iş dünyası rakamlara bakar ve realisttir” diyerek, seçilmeleri halinde yapacaklarını anlattı ve şöyle dedi:

“Size Lefkoşa Türk Belediyesi ile ilgili rakamlarla konuşacağım. Lefkoşa Türk Belediyesi Toptancılar Pazarı yeniden düzenlenerek yıllık 600 bin TL gelir elde edilecek. Belediyemizin konaklama tesislerinden elde edeceği gelir ise yıllık asgari 150 bindir. Buradaki temel ilkemiz vergi tabanını genişleterek, Lefkoşa halkının vergi yükünü hafifletmektir. Tüm modern kent yönetimlerinin yapmış olduğu gibi, Lefkoşa bir turizm destinasyonu olarak pazarlanacaktır. Bu çalışma ile yıllık 50 bin TL gelir sağlanması mümkündür. Büfelerden ve ATM’ lerden ise yıllık 60 bin TL gelir elde edilecektir. Buna ek olarak da 10 bin TL’lik gelir ise diğer büfeler diye tanımlanan, park dışı büfelerden elde edilecektir. Yani toplam 70 bin TL ek gelir belediyemizin bütçesine girecektir. Mevcut durumda Lefkoşa Türk Belediyesi potansiyel reklam gelirlerinin çok cüzi bir miktarını almaktadır.

Bu alana yapılacak düzenlemeyle reklam gelirleri yıllık 1 milyon 440 bin TL olacaktır . İşten durdurma yerine iş olanağı yaratıp belediyemizin gelirlerini arttıracağız. İste rakamlar ve onlar yalan söylemez ."

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar