Sermaye, veda etti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Spor

Sermaye, veda etti

Sermaye

Görevden ayrılan antrenör Hakan Sermaye, yönetim kurulu üyeleri ve futbolcularla vedalaştı. Çok samimi ortamda gerçekleşen birliktelik sırasında duygusal anlar yaşanırken göreve gelen teknik direktör Ahmet Arslan “Mevcut kadronun, Türk Ocağı’nı başarıya taşıyacak potansiyele sahip olduğuna inanıyorum” dedi

Türk Ocağı Eş Başkanı Fahri Altınör, “Yönetim olarak, Türk Ocağı futbolcularının tam randımanla en yüksek düzeyde mücadele sergilemeleri için yapılması gereken her türlü fedakarlığı yapmaya kararlıyız” açıklamasında bulundu
Coşkun KUTAY


Türk Ocağı antrenörlüğü görevinden istifa eden Hakan Sermaye, dün yapılan antrenmana giderek takımla vedalaştı. Türk Ocağı’nın hafta sonu oynayacağı Cihangir maçı öncesi göreve yeni gelen teknik direktör Ahmet Arslan nezaretinde yapılan antrenmana giden Hakan Sermaye, yönetim kurulu üyeleri ve futbolcularla vedalaşırken “duygusal” anlar yaşandı.

“İstifayı istemeyerek kabul ettik”
Antrenman sonrasında Havadis’e açıklamalarda bulunan Türk Ocağı Eş Başkanı Fahri Altınör “Futbolcu ve yönetici arkadaşlar, hocamızın görevden ayrılışı nedeniyle bir araya geldik. Hakan hocanın; takımın, Ocak camiasına yakışmayan kötü gidişine, kan değişikliği ile son verebilmek düşüncesi ile gündeme getirdiği istifa teklifini, istemeyerek de olsa kabul ettik. En zor zamanlarda Türk Ocağı’na hizmetlerini esirgemeyen Hakan Sermaye hocamıza, yönetim olarak teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz.
Futbol takımımızın, halen lig sıralamasında bulunduğu yer, gerçek değerini yansıtmamaktadır. Bu nedenle yönetim olarak biz, Türk Ocağı’nın tam randımanla en yüksek düzeyde mücadele sergilemeleri için yapılması gereken her türlü fedakarlığı yapmaya kararlıyız. Türk Ocağı’nın bu ve bundan sonraki haftalarda, ligde kalmamızı sağlayacak galibiyetlerden başka hiçbir düşünce ve hedefi kalmamıştır.
Ayrıca, her şeyin bilincinde olan ve Türk Ocağı’nı layık olduğu seviyeye getirme kararlılığı içinde olan futbolcularımız, bunu başarmak için de ant içmiş bulunmaktadır” dedi.

Arslan: Oyuncularım başarı potansiyeline sahip

Teknik direktör Ahmet Arslan antrenman sonrasında, gelişmeler ile ilgili ortaya çıkan tabloyu kısaca şöyle değerlendirdi: “Hakan Sermaye’nin ayrılması sonrasında, yeni bir hoca ile anlaşıncaya kadar teknik direktörlük görevini üstlenmek durumu ile karşı karşıya kaldım. Ayrıca, oyuncular ile yönetim arasındaki iletişimi sağlamak ve ağabeylik görevini üstlenmek üzere futbolcumuz Süleyman Göksu bana yardım edecek.
Her ne kadar Türk Ocağı takımı, dar bir kadro ile ligi yürütüyor gözükse de mevcut futbolcuların, Türk Ocağı’nı başarıya koşturacak potansiyele sahip olduğuna inanıyorum. Bu nedenle oyuncularımızın içimizdeki yok olan enerjiyi çıkartıp, takımın ligde kalmasını sağlayacak puanları alacağına olan inancım tamdır.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar