“Twin Drift”in şampiyonu Bozbeyli

0
8
“Twin Drift”in şampiyonu Bozbeyli

2013 KKTC Drift Şampiyonası’nın ilk yarışı dün Mağusa’da gerçekleşti

 Müthiş bir heyecana sahne olan final yarışında çiftler iki kez bir birine üstünlük kuramazken, eşitlik üçüncü turda bozuldu ve Celal Bozbeyli az bir farkla şampiyonluğu elde etti

Mağusa da dün yapılan drift şampiyonasını çok kalabalık bir seyirci topluluğu takip ederken, organizasyon kapsamında gerçekleşen DJ’lerin müzik şovu, sürpriz eğlenceler ve mankenlerin de yer aldığı şampiyona karnaval havasında geçti

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün organize ettiği 2013 KKTC Al-Pet Drift Şampiyonası dün Mağusa’da yapıldı.
Argold Prestige Cars Sponsorluğunda Mağusa Tır-Parkı’nda yapılan yarış, KKTC tarihinde bu yıl ilk kez “Twin Drift”  kategoride gerçekleşti.
Dün gerçekleşen yarışa araçlar önce tekli çıkış yaparak başladılar ve burada aldıkları derecelerle eşleşmeler belli oldu.
32 aracın yaptığı tekli çıkışların ardından toplam 16 eşleşme oluştu.
Eleme usulü yapılan “Twin Drift”te araçlar piste iki iki çıktı. 
Her turda her çiftin rakibi elenirken sırasıyla eşleşmeler 8, 4 ve son 2’ye düştü.
Finalde ise yarışın favorilerinden Celal Bozbeyli ile Kerim Beşok karşılaştı.
Müthiş bir heyecana sahne olan final yarışında çiftler iki kez bir birine üstünlük kuramadı. Üçüncü turda ise Celal Bozbeyli az bir farkla şampiyonluğu elde etti.
Mağusa da dün yapılan drif şampiyonasını 1000’de fazla insan ilgiyle takip ederken, organizasyon kapsamında gerçekleşen DJ’lerin müzik şovu, sürpriz eğlenceler ve mankenlerin de yer aldığı şampiyona karnaval havasında geçti.
Yeni kurulan Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün kurulduktan sonraki ilk önemli organizasyonu başarıyla tamamlanırken, yarışmanın jüriliğini ise İrfan Topçu, Mehmet Karzaoğlu ve Nikolas Patak yaptı.

Yarışta ilk dereceye giren isimler
1.Celal Bozbeyli,
2.Kerim Beşok,
3.İbrahim Yücebaş
4.Edim Macila