TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Kulüpler Birliği’ni kabul etti

0
10
TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Yurdaer Garip başkanlığındaki Kulüpler Birliği heyetini kabul ederek görüştü.

Kabulde, Futbol Çalıştayı’nda alınan tavsiye kararlarını yakından takip ettiklerini ve destekleyeceklerini söyleyen Çakıcı, iktidara gelmeleri durumunda bu kararları hayata geçireceklerini, futbolun kurumsallaşması için de gerekeni yapacaklarını kaydetti.
TDP Başkanı, Kıbrıs Futbol Federasyonu (KOP)’yla başlatılan süreci mutlaka olumlu şekilde sonuçlandıracaklarını da savundu.

KOP sürecini destekliyoruz…
TDP’nin seçim bildirgesine de, ilgili kişi ve örgütlerle yapılan görüşmeler sonucu ortaya çıkan ve benimsenen fikirler doğrultusunda sporcularla ilgili maddeler koyduklarına dikkat çeken Çakıcı, sporcuların sosyal haklarının korunması düşüncesinde olduklarını kaydetti.
KOP ile sürdürülen görüşmeleri desteklediklerini ve olumlu sonuçlanması beklentisinde olduklarını belirten Çakıcı, Kıbrıslı Türklerin KOP’ta 1960 Anlaşmaları’ndan kaynaklanan toplumsal hakları bulunduğunu ve bu haktan yararlanılması gerektiğini vurguladı.
Çözüme kadar olan süreçte bir ara çözümle birlikte ülke takımlarının Türkiye ve diğer ülke takımları ile maç yapabilmesinin önemine dikkat çeken Çakıcı, bunun hem ülke gençliğine büyük katkı sağlayacağını, hem de kulüplerle birlikte birçok sektöre çok önemli ekonomik getirisi olacağına inanç belirtti.
KOP sürecini destekleyen tek siyasi partinin TDP olduğunu, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat dahil, diğer partilerin bu sürece destek vermediğini savunan Çakıcı, “TDP olarak bu konunun ilk günden beri destekçisiyiz. Gençliğimizin ve sporumuzun 40 yıl daha bu şekilde kalmasına razı olamayız” dedi.