Soğukta mücadele

0
16
Soğukta mücadele

Başarılı raketler Saner Aniz, Melin Önkaya, Celal Konuklu, Tuğçe Tuğcu ve Zeka Başel turnuvada yarı final oynayacak

Yeşim Tuncel Kotak

Tenis Federasyonu’na bağlı sporcuların Rusya’nın Adler Akademisi’ndeki kamp çalışmaları sürüyor. Kamp yanı sıra burada düzenlenen turnuvada da korta çıkan tenisçilerimiz soğuk hava şartlarına karşı da mücadele veriyor.
Bu arada, başarılı raketler Saner Aniz, Melin Önkaya, Celal Konuklu, Tuğçe Tuğcu ve Zeka Başel yarı final oynayacak.
Programa göre 6 Temmuz Cumartesi sonlandırılması planlanan kamp ve turnuva organizasyonu, Sochi’deki yağışlı ve rüzgarlı havaya rağmen zaman zaman değişikliğe uğrasa da devam ediyor.
Tenis Federasyonu Başkanı Saffet Barutçu’nun da yer aldığı kafile, 28 Haziran’da Rusya’ya gitmişti. Kafilenin 8 Temmuz’da adada olması bekleniyor.

Adler Tenis Akademisi

Adler Rusya’nın devlete bağlı tenis akademilerinden biri olma özelliğini taşıyor.  Dünya tenisinde adı geçen bazı raketlerin de geçmişte eğitim aldığı akademinin başantrenörlerinden biri de eski Rus şampiyon Tatiana Zinina.
Bayanlarda dünya klasmanında üst sıralarda bulunan, en son elendiği Wimbledon’a üç numaralı seribaşı olarak çıkan Maria Sharapova’nın da profesyonel tenis kariyeri öncesinde Adler Akademisi’nde bir dönem eğitim aldığı biliniyor.
Akademi ile son yıllarda iyi ilişkiler kuran Kuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu, Rusya’nın Sochi kentindeki Adler’e her yıl davet alıyor.

10 günlük kamp
Haziran sonu Rusya’ya giden tenisçilerimiz Sochi’ye varış sonrasında sıkı kamp çalışmalarına başlamıştı. Federasyon karmasında yer alan tenisçilerimiz Adler Akademisi’nin başantrenörlerinden Tatiana Zinina yönetiminde tecrübe ve tekniklerini ilerletmeye çalışıyor.
Zinina, iyi takip ettiği raketlerin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirmişti.