En Üst

25 Nisan 2017

Sıfırlar Lefke’ye yaradı

Sıfırlar Lefke’ye yaradı
Haber İçi Üst

Karşılaşma öncesinde iki takımda da önemli oyuncuların oynayamayacak olması sıkıntı yaratsa da maçı kazanmak zorunda olan ev sahibi ekip Hamitköy’dü ancak Lefke’nin direnci kırılamadı ve taraflar birbirlerine gol atamadı. Alınan beraberlik Lefke’ye yaradı

Yer: Hamitköy Stadı
Hakemler: Fehim Dayı (7), Serkan Kuşappi (7), Ömer Doğru (7)
Hamitköy: Çağatay (7), Hamza (5), Çağın (5), Hamdi (5), Nazım (5), Ender (6), Bora (5) (Dk.82 M.Kasnak (6)), Zeka (5)(Dk.58 Celal (6)), Erkan (6)(Dk.58 Halil Uçar (6)), Kenneth (5), Herron (6)
Lefke: Mehmet (6), Ali (6) (Dk. 70 Salih Oyal (5)), Amadou (7), Aykut (7), Cahit (7), Kemal (7)(Dk.75 Rahmi (5)), Aziz (7), Yakup (6), Akay (5), Kasım (5), Koffi (4) (Dk.35 Buğra (6))

Telsim Süper Ligi’nde sezonun bitmesine 5 hafta kala sahasında kritik bir maça çıkan Hamitköy, Lefke’ye üstünlük kuramadı. Kümede kalma için sahasındaki maçı mutlak kazanması gereken Hamitköy rakibine gol atma başarısı gösteremezken alınan beraberlik play-out hattı üzerindeki Lefke’nin işine yaradı.
Hamitköy’deki karşılaşmanın ilk devresinde iki takım da topu yere oturtma yerine tehlike bölgesinden uzaklaştırma adına birbirlerine uzun toplar göndermeyi tercih edince kale önlerinde tehlikeli pozisyon üretilmedi.
İkinci devrede Hamitköy gol için Lefke kalesine baskı kurdu. Hamitköy’ün baskılı oyununa karşı iyi savunan Lefke kaptığı toplarla hızlı hücumlar geliştirdi ve gol pozisyonları buldu ancak bu pozisyonlardan Akay yararlanamadı. Hamitköy kalecisi Çağatay’ın da başarılı kurtarışları Lefke’ye gol getirmedi.
Hamitköy’de son bölümde oyuna giren Mehmet Kasnak da forvette hava hakimiyetini kullanarak gol aradı ancak bu da sonuç vermedi ve maç 0-0 sona erdi.

Facebook Yorumları
0
BeğenBeğen
0
MuhteşemMuhteşem
0
HahahaHahaha
0
İnanılmazİnanılmaz
0
ÜzgünÜzgün
0
KızgınKızgın
Teşekkürler!
Haber İçi Orta

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Haber İçi Alt
Powered by Maç Sonuçları & Canlı Skor Mobil

Skull King