Sherman, 23 bin TL’ye Lefke’de

14
Sherman

SHERMAN ANTRENMANDA:

Lefke’nin yeni transferi Sherman, dün yeni takımı ile ilk antrenmanına çıkarken, mor-beyazlılar, Sherman’ın bir yıllık kiralık ücreti olarak, Çetinkaya’ya 23 bin TL ödeyecek

Okan KARADEMİR

Süper Lig’in Batı temsilcisi Lefke transferde önemli bir adım atarak, Çetinkaya’nın yabancı oyuncusu Sherman’ı kiralık olarak kadrosuna kattı.
Teknik direktör Toygar Davulcu yönetiminde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren mor-beyazlılar, son iki yılın şampiyonu Çetinkaya’da forma giyen yabancı oyuncu Sherman’ı kiralayarak mütevazı kadrosuna takviye yaptı.
Lefke’nin yeni transferi Sherman, dün yeni takımı ile ilk antrenmanına çıkarken, mor-beyazlılar Sherman’ın bir yıllık kiralık ücreti olarak Çetinkaya’ya 23 bin TL ödeyecek.
Amadou’nun takımda kalması ve Sherman’ın gelişiyle, yaklaşık 2 haftadır denenen ve hazırlık maçlarında oynayan Güney Afrikalı Patrick’in ise durumu henüz belli değil.

6 önemli eksik
Yeni sezon hazırlıklarına dün yaptığı idmanla devam eden Lefke’de, teknik direktör Toygar Davulcu takımın son durumu ile açıklamalarda bulundu.
Davulcu şu an da geçtiğimiz sezonki kadrodan 6 önemli oyuncunun eksikliği nedeniyle, dar bir kadroyla çalıştıklarını açıklarken, eksik oyuncularla ilgili ise şunları söyledi; “Kadromuz geçen seneye göre çok daraldı. 6 önemli eksiğimiz var. Kalecimiz Mehmet ve Ersen askerde. Akay İngiltere’ye döndü. Cahit iş sorunundan dolayı antrenmanlara katılamıyor. Salih Oyal polis olduğu için polis salon futbol takımında oynadığından iki dizinde de menüsküs oluştu. Genç yıldız Rahmi ise denenmek için gittiği Mersin İdman Yurdu PAF takımına seçilerek orada kaldı.”

Yerli transferi kapattık
Davulcu, şu anda mevcut kadroda 13 yerli oyuncu bulunduğunu ve kadroyu genç oyuncularla takviye ederek sezona bu şekilde gireceklerini belirtti. 
Davulcu, kulübün maddi sıkıntıları ve oyuncuların yüksek fiyatlarından dolayı da yerli transfer konusunda net konuşarak, “Kesinlikle transfer düşünmüyoruz, transfer yapmayacağız. Sezona şu an elimizde bulunan mevcut kadroyla gireceğiz. Bu kadro bize bu ligde yeterli ve kadromuza genç oyuncuları dahil ederek, sezonu bu şekilde tamamlayacağız” dedi.

Kaymaklı ile yarın hazırlık maçı var
Lefke yeni sezon hazırlıklarını sürdürürken, yarın Lefkoşa Atilla Topaloğlu Sahası’nda saat 17.30’da başkent ekibi Küçük Kaymaklı ile hazırlık maçında karşı karşıya gelecek.
Yeni transfer Sherman’ın da bu maçta forma giymesi bekleniyor.