Serdarlı fatihi Kartal: 4-1

0
24
Serdarlı fatihi Kartal: 4-1

Yenicami geçtiğimiz hafta aldığı yenilgi ile şampiyonluk yarışında önemli yara aldı ancak dünkü Serdarlı deplasmanında farklı kazanarak puan farkının açılmasına izin vermedi

Serdarlı’nın as futbolcularından yoksun olduğu karşılaşmada ev sahibi takım Mete ile 1-0 öne geçti ancak Yenicami, Massa (2), Hüseyin Sadıklar ve Hascan’ın golleri ile karşılaşmadan 4-1 galip ayrıldı

Yer: Serdarlı 14 Ağustos Stadı
Hakemler: Fehim Dayı (6), Ömer Doğru (6), Ahmet Karaoğulları (6)
Serdarlı: Özgür (4), Salih (5), İsmet (5)(Dk. 70 Edis), İbrahim Faye (5), Raif (6), Ümit (6), Mete (6), Engin (6), Emrah (5)(Dk. 75 Mehmet), Efe (6), Mustafa (5)
Yenicami: Ali (7), Mehmet Göktaş(6)(Dk. 55 Behiç (6)), Okan (7), Joseph (7), Neval (6), Hascan (5), Hüseyin (), Murat (6)(Dk. 52 İbrahim Çıdamlı (5)), Evren (7)(Dk. 76 Erdoğ), Adil (7), Massa (8)
Goller: Dk.11 Mete (Serdarlı), Dk.26 ve 78 Massa, Dk. 38 Hüseyin Sadıklar, Dk. 88 Hascan (Yenicami)

Serdarlı’da aşırı rüzgar altında oynanan maçta ev sahibi takım üstünlük golünü bulmasına rağmen bunu koruyamadı. Serdarlı’nın as futbolcularından yoksun çıktığı maçta Yenicami farklı galibiyete ikinci devre imza attı.
11. dakikada Yenicami’den Massa’nın Serdarlı ceza sahasında rakiplerinden kurtulduktan sonra yerde kalmasına Yenicami oyuncuları penaltı olarak itiraz ederken, hakem Fehim Dayı oyunu devam ettirdi. 
Pozisyonun devamında Serdalı defansının uzun gönderdiği topu Yenciami defansı uzaklaştıramadı ve topu kapan Mete ceza sahsına kadar girerek kaleci Ali ile karşı karşıya kaldığı anda plase bir vuruşlu topu filelere gönderdi ve Serdarlı’yı 1-0 öne geçirdi.
26. dakikada Serdarlı defansının arkasında atılan topu takip eden Massa ceza alanı kenar çizgisinde topu kontrol etti. Kaleci Özgür ise kalesini terk ederek Massa’dan topu kapmak isterken, önünü boşaltan Massa Özgür’ün de kalesini boşalttığını görerek sıfır çizgisi üzerinden plase bir vuruşla rüzgarında yardımıyla topu filelere gönderdi ve skora denge getirdi.
38. dakikada gelişen Yenicami atağında sağ kanattan taç çizgisi üzerinde topu kontrol eden Hüseyin’in orta şut karışımı vuruşunda top uzak kale direğinden rüzgarında yardımıyla kaleci Özgür’ün bakışları arasında ağlara gitti ve Yenicami 2-1 öne geçti.
Karşılaşmanın ilk devresi de bu sonuçla tamamlandı.
İkinci devre rüzgarı arkasına alan Serdarlı, Yenicami kalesine baskı kurdu. Gol için atak geliştiren Serdarlı’ya karşın Yenicami de kaptığı toplarla tehlikeli ataklar geliştirdi ve bunların ikisinde gol buldu.
78.dakikada orta sahadan kaptığı topla sol çizgiye doğru ilerleyen Joseph’in pasında Massa ceza sahası içerisinde topun gelişine vuracakmış gibi yaptı. Kaleci Özgür ve defansı yanıltan Massa topu kontrol etti ve sol ayağı ile plase vuruşla kendisinin ikinci takımının üçüncü golünü attı: 1-3.
88.dakikada Yenicami’den İbrahim Çıdamlı’nın sağdan ortasında Massa ön direkte topa vuramayınca top arka direk önündeki Mustafa’ya kadar geldi. Topu beklemeyen Mustafa, Hascan’ı marke edemeyince Hascan topu hafif bir dokunuşla filelere gönderdi ve skoru tayin etti: Serdarlı 1 – Yenicami 4.