Melo’ya Veda Wellington’a Merhaba

0
22
Melo'ya Veda Wellington'a Merhaba

CHEDJOU ve Erman Kılıç’tan sonra 3.transferini de Wellington’ı kadrosuna katarak yapan Galatasaray’da 2 yıllık Melo devri, bir başka Brezilyalı tarafından sona erdirilmiş oldu.
1 haftadan bu yana 22 yaşındaki ön liberoyu transfer etmek için çalışan Galatasaray Yönetimi, Bülent Tulun’un Brezilya’daki yoğun temasları sonrası mutlu sona ulaştı.
Inter ve Shaktar Donetsk’in 7 milyon Euro bonservis bedeli teklif ettiği futbolcuyu Galatasaray Kulübü, 2 milyon Euro kiralama bedeliyle renklerine bağladı. Cimbom, sezon sonunda Brezilyalı oyucuyu tapusuyla almak isterse, 8 milyon Euro ödeyecek.
Böylece, geçen hafta sarı kırmızılılara ”Evet” diyen Wellington’un bir yıllık maliyeti, alacağı 2 milyon Euro garanti parayla 4 milyon Euro’ya gelecek.

PİTBULL NEDEN OLMADI?

WELLINGTON’ın Galatasaraylı olması ile birlikte Felipe Melo’nun 2 yıllık kariyeri de noktalandı.
G.Saray’ın Melo’dan vazgeçmesinin asıl nedeni ise yıldız oyuncunun kendisi değil, bonservisine elinde bulunduran Juventus Kulübü oldu.
Felipe Melo ile yıllık 3 milyon Euro karşılığında haziran ayının başında anlaşan Galatasaray Yönetimi, Juventus Kulübü’nün 6.5 milyon Euroluk bonservis talebinde geri adım atmaması üzerine Melo’yu transfer listesinin alt sıralarına almıştı.

HAFTA İÇİ İMZALAYABİLİR

YABANCI kontenjanı 10 kontratlı futbolcu ile dolu olan G.Saray, el sıkıştığı Wellington’ın transferini resmiyete dökemedi.
Transferi resmi olarak gerçekleştirmek için önce kontenjanda yer açması gereken G.Saray yönetimi, Culio’yu gönderecek daha sonra da Wellington’a kavuşacak.
Aynı zamanda Elmander’e de kulüp bulması tebliğ edildi.
2 futbolcusundan birini 1-2 gün içinde gönderip sözleşmesini feshedecek olan G.Saray’da bu operasyonu gerçekleştirdiği anda Wellington resmi imzayı atacak. Çarşamba yada perşembe günü Bülent Tulun ile birlikte İstanbul’a gelecek olan Wellington hafta içinde imza attıktan sonra İngiltere’deki G.Saray kampının yolunu tutacak…