GTF Dünya Şampiyonası başlıyor

27 Haziran 2013 Perşembe | 11:11
GTF Dünya Şampiyonası başlıyor
Kıbrıs Town Houses

“9. GTF Dünya Taekwondo Şampiyonası”na ev sahipliği yapıyoruz.

Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yer alacak organizasyon 3 gün sürecek. GTF Dünya Şampiyonası’nda ilk müsabakalar bu sabah saat 10.00’dan itibaren yapılacak. Uluslararası organizasyonun resmi açılışı ise saat 17.00’de gerçekleştirilecek.
“9. GTF Dünya Taekwondo Şampiyonası”nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yanı sıra Türkiye, Kanada, İspanya, Almanya, İskoçya, Arjantin, Şili, Ukrayna, Moldova, Rusya, Güney Afrika, Afganistan, Ermenistan ve Kazakistan’dan 264 sporcu mücadele edecek.

Kapanış 29 Haziran’da
Organizasyonun kapanış seremonisi 29 Haziran Cumartesi saat 17.00’de Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak. Şampiyonaya katılan sporcular aynı akşam saat 20.00’de, Merit Royal Otel’de düzenlenecek gala yemeğine katılacak. Konuk ülkeler, pazar gününden itibaren ülkelerine dönecek.

Türkiye de GTF’ye katıldı
Bu arada, GTF Genel Kurulu dün öğleden sonra üye ülke temsilcilerinin katılımıyla Girne Öğretmen Evi’nde gerçekleşti. GTF Genel Kurulu’nda Türkiye ve Şili’nin federasyona katılımı da onaylandı.
Genel kurulda ayrıca Omaç Başat GTF Basın Sekreterliği’ne getirilirken Eyüp Zafer Gökbilen beş kişilik GTF Direktörler Kurulu’na seçildi.
GTF Genel Kurulu’nda 2014 yılı Avrupa Şampiyonası’nın 5-9 Mayıs 2014 tarihlerinde Rusya’nın St. Petersburg şehrinde düzenlenmesi, Dünya Kupası’nın ise 1-7 Aralık 2014 tarihleri arasında Güney Afrika’da yapılması kararı da alındı.

İletişim sponsoru Kıbrıs Net
Üç gün sürecek şampiyonaya Mahir Bilgisayar Kıbrıs Net İnternet olarak sponsor oldu.
Mahir Bilgisayar Direktörü Mehmet Alptürk yaptığı açıklamada birçok ülkenin katılımıyla gerçekleştirilecek şampiyonaya Kıbrıs Net olarak katkı koymaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.
“Böyle bir organizasyona iletişim sponsoru olmak bizim için gururdur” diye konuşan Mahir Bilgisayar Direktörü, daha önce Okçuluk Federasyonu ile imzalanan protokolün Taekwondo Federasyonu ile de imzalandığını kaydederek taekwondocuların Kıbrıs Net internet hizmetlerinden indirimli yararlanabileceklerini de sözlerine ekledi.