Girne’deki saha kaosu sona erdi

31 Temmuz 2013 Çarşamba | 12:24
Girne’deki saha kaosu sona erdi
Kıbrıs Town Houses

Coşkun KUTAY

Girne Bölgesi Süper Lig ekibi Doğan Türk Birliği ile Birinci Lig temsilcisi Türk Ocağı’nın yetkilileri Girne’deki saha kaosuna çözüm buldu.
Doğan Başkanı Bayar Piskobulu, teknik direktör Caner Oshan ve Türk Ocağı Başkanı Fahri Altınör ile teknik direktör Ahmet Dedekorkut antrenman sahası sıkıntısını sonlandırma amacı ile dün, Spor Dairesi Girne Bölge Amiri Ogün Güntem ile bir araya geldi.
Tarafların karşılıklı anlayış çerçevesinde geçen görüşmesi sonunda bölgedeki mevcut sahalar Doğan Türk Birliği ile Türk Ocağı takımlarına tahsis edildi.
Varılan mutabakat sonucu 2013-14 futbol sezonunda, 20 Temmuz Stadı’nın üst bölgesinde bulunan Salih Miroğlu Antrenman Sahası, çalışmaları için Doğan Türk Birliği’nin kullanımında olacak. Yeni yapılan Anafartalar Lisesi Ali Hoca Antrenman Sahası’ndan ise Türk Ocağı yararlanabilecek.

Protokol imzalanacak
Bu arada, dünkü toplantının gündeminde Pia-Bella Hotel Sahası’nın kullanımı da gündeme geldi. Haftada bir gün olmak şartıyla, takımların burada hazırlık maçı oynaması kararlaştırıldı. Görüşmenin sonunda antrenman sahalarının, Girne takımlarına tahsisi ile ilgili mutabakatın sağlanması üzerine, önümüzdeki günlerde Spor Dairesi ve ilgili kulüpler arasında sahaların kullanımı ile ilgili bir protokol yapılması kararı alındı.

Girne Halk Evi, 19 Mayıs Koleji sahasını kullanıyor
Öte yandan, Girne bölgesi 2. Lig takımlarından Girne Halk Evi’nin yöneticileri daha önce Spor Dairesi ve Kulüp Yönetimi arasında yapılan protokol gereği 19 Mayıs Koleji Ali Adanur Antrenman Sahası’nı kullanmakta olduğundan dünkü toplantıda yer almadı.