Burak, Galatasaray’dan Ayrılıyor mu?

10 Ağustos 2013 Cumartesi | 12:19
Burak
Kıbrıs Town Houses

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve kulüp sözcüsü Şükrü Ergün, son günlerde adı sıkça Napoli ile anılan Burak Yılmaz'ın için bir teklif almadıklarını söylerken, Arda Turan transferiyle ilgili de önemli açıklamalar yaptı.

Radyospor'a konuşan Ergün, Culio'dan sonra bazı yabancı oyuncularla yollarını ayırabileceklerini belirtirken, "Bu oyuncuların bazıları kendilerine kulüp bakıyorlar. Bazılarına da biz yardımcı olmaya çalışıyoruz. Oyuncuların isimlerini söylememiz mümkün değil. Belli sayıda yabancı oyuncumuza kendileriyle çalışmayacağımızı deklare ettik." dedi.

BURAK YILMAZ KONUSU
Ergün, takımın golcü ismi Burak Yılmaz'ın durumu ile ilgili olarak ise şu sözleri söyledi: "Burak Yılmaz konusunda Napoli ya da bir başka takımdan gelmiş bir resmi bir teklif yok. Bunların dedikodu olduğunu söylemeliyim. Galatasaray, böylesine önemli bir oyuncusundan hele de yabancı kontenjanındaki sınırlama nedeniyle yerli oyuncuların öneminin daha da arttığı ortamda vazgeçmek istemez."

"ARDA GELMEYECEK"
Arda Turan için Atletico Madrid'le de profesyoneller düzeyinde ikinci bir görüşme yapıldığını dile getiren Ergün, "Atletico başkanı bu konuyu bu sene kurcalamamız konusunda ricacı olmuş. Biz de bu işin peşini bu sene için bıraktık. Artık Arda'nın kafası daha fazla karışmasın, takımına konsantre olsun. 'Önümüzdeki sene bakacağız' dedik. Profesyoneller düzeyinde bir temas oldu. Arda, kulüpler anlaşırsa bu sene de gelebilirdi. Arda örnek bir Galatasaraylı, bizim kaptanımız. Her zaman Galatasaray'a dönmeye hazır olacaktır" dedi.