Bulduk, Milli Takım’da

0
24
Bulduk

 Türkiye Genç Milli Takımı Antrenörü Can Aksu, 25 kişilik Milli Takım kadrosuna Kuzey Kıbrıs Türkcell oyuncusu Ömer Bulduk’u da dahil etti

 KKTCELL’li Ömer Bulduk, “Beni kadroya davet eden Can Aksu, Tacettin Çıpa ve Arda Öztürk hocalarıma aynı zamanda ilgileri dolayısıyla Havadis Gazetesi’ne teşekkür ederim” diye konuştu

Coşkun KUTAY

Türkiye Tekerlekli Sandalye Genç Milli Takımı’nın KKTC kampı devam ediyor.
Havadis’in KKTCELL oyuncusu Ömer Bulduk’un da kadroya dahil edileceği yönündeki haberi ise Genç Milli Takım yetkililerince doğrulandı.
Türkiye Genç Milli Takımı Antrenörü Can Aksu, 25 kişilik kadroya Kuzey Kıbrıs Türkcell oyuncusu Ömer Bulduk’u da dahil etti. Bulduk’un Dünya Şampiyonası kadrosunda da yer alması bekleniyor.
5-15 Eylül 2013 tarihleri arasında Adana’da yapılacak “Tekerlekli Sandalye Dünya Gençler Basketbol Şampiyonası”nda mücadele edecek Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Genç Milli Takımı idmanlarını Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda yapıyor.
Antrenörler Can Aksu, Tacettin Çıpa ve Arda Öztürk yönetiminde çalışmalarını sürdüren Genç Milli Takım 27 Temmuz’da ülkemizden ayrılacak ve beş günlük dinlenmeden sonra, Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Adana’da devam ettirecek.

Ömer: Hem hocama hem Havadis’e teşekkür…
Türkiye Tekerlekli Sandalye Genç Milli Takımı’na davet edilen sporcumuz Ömer Bulduk, Milli Takım heyecanını Havadis’e değerlendirdi.
Bulduk  “Genç Milli Takım 18 Temmuz’da Girne’ye geldi. Birkaç gün sonra aranıp Milli Takım kadrosuna katılmam söylendiğinde çok sevindim ve heyecanlandım. O anda hissettiklerimi anlatmam imkansız. Beni bu göreve layık gören Can Aksu, Tacettin Çıpa ve Arda Öztürk hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Başarılı olmak için her türlü gayreti sarf edeceğim ve bana olan güvenleri nedeniyle kendilerini mahcup etmeyeceğim. Ayrıca ilgileri nedeni ile Havadis Gazetesi’ne de teşekkür ederim” diye konuştu.

Aksu memnun
Dünya Şampiyonası’ndaki ilk hedeflerinin, gruptan çıkıp çeyrek finale avantajlı bir şekilde girmek olduğunu kaydeden Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Genç Milli Takım Antrenörü Can Aksu, bir sonraki adımın ise ilk üç takım arasında yer alarak, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek olacağını ifade etti.
Başarılı Antrenör, Genç Milli Takım’ın ülkemizdeki hazırlık süreci ile ilgili yorumu ise “Çok olumlu ve verimli bir şekilde devam eden Girne kampımızda, “kondisyon ve araba tekniğini geliştirme” ile “çabukluk ve kuvvet” çalışmaları yaptık. Adana’da yapacağımız kampta ise, teknik-taktik çalışmalarına ağırlık vereceğiz” oldu.

ÖMER VE İLGİLİLER BİR ARADA… Türkiye Genç Milli takımına davet edilen Ömer ve ilgililer bir arada