Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı iddialar

18
Aziz Yıldırım hakkında çarpıcı iddialar

Recep Özcan, yaptığı açıklamada, açtığı dava üzerine İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından Aziz Yıldırım ile yönetim kurulu üyeleri Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu'nun kulüp üyeliklerinin tespiti davası sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırılmaları kararı verilmesi ve sonrasında bu tedbir kararının kaldırılmasını değerlendirerek, "Herhangi bir genel kurulda Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının adaylıkları mümkün olmayacak. Yani Aziz Yıldırım her durumda Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı görevini yitirmiştir" dedi.

Şike davası süreciyle ilgili olarak UEFA tarafından verilen ceza hakkında Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) 28 Ağustos'ta alacağı karar öncesinde, kulübün yöneticisiz kalmaması için tedbirin kaldırıldığını savunan Özcan, Aziz Yıldırım yönetiminin olağanüstü genel kurula gitmesi gerektiğini iddia etti.

Kendisinin, Aziz Yıldırım'ın ve arkadaşlarının kulüp üyeliğine uygun olup olmadığının denetlenmesi için olağanüstü genel kurulun toplanması talebinde bulunduğunu aktaran Özcan, şunları söyledi: "Bu kongrede genel kurul üyelerinin baskılardan kurtularak kapalı oy kullanması lazım. Kulüp tüzüğü gereği, genel kurulun en az 15 gün önceden ilan edilmesi gerekiyor. Mahkeme, 28 Ağustos'taki CAS kararına işaret ettiğine göre, birkaç gün içinde genel kurul ilanının yapılması şarttı. Şu ana kadar herhangi bir girişim yok. Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nun en geç 11 Ağustos'a kadar genel kurul ilanı vermesi gerekiyordu. Aziz Yıldırım ve arkadaşları, üyelik vasıflarını taşımadıkları sonucu çıkacağını bildikleri için bu genel kurulu yapmıyorlar. Bu arkadaşlarımızın yöneticiliklerini askıya alan mahkeme, verilen sürede gerekenler yapılmazsa yeniden tedbir koyacak. Yani Aziz Yıldırım ve arkadaşlarıyla ilgili tedbir kararı, adli tatil biter bitmez yeniden koyulacak. Bundan sonra yapılacak bir genel kurulda, Aziz Yıldırım ve arkadaşları üyelik ve yöneticilik vasfını taşımıyor. 24 Haziran'da alınan karar yalnızca ötelendi. Bu karar genel kurulda alınmazsa, mahkeme yeniden tedbir kararını koyacak."