Antrenman, çalışma, kendine bakma!

1 Nisan 2013 Pazartesi | 10:34
Kıbrıs Town Houses

Bildiğiniz biri var ise çevrenizde spor yapan ve uzun yıllar aynı başarı temposu ile spor yapmaya devam eden gözünüzün önüne getirin. Mutlaka disiplinli, çalışmadan korkmayan, kendine iyi bakan, sporcu gibi yatıp kalkan ve işini seven birisidir. Bu özelliklere sahip olmayıp da başarılı olan çok insan da gördük. Ama birkaç yıl. Başka da devamı gelmez yani. Bunları niçin yazıyorum?

Dün Türk Ocağı, Cihangir karşısında ilk devre güzel futbol oynadı. İyi de mücadele etti. Gol pozisyonuna da girdi ancak gol atamadı. Atamaması tamamen şanssızlık. Biraz da beceri tabii. Ama bu temponun ikinci devre sürmemesinin tek sebebi antrenmansızlık. Havadis’te 3-4 ay önce haber yaptık. Ocak antrenmanına 5-6 kişi iniyor diye camia ayağa kalktı. Bizimle uğraşıp durdular niçin öyle yazdık diye. Ama kimse uğraşmadı antrenmana 15-16 kişi insin diye. Bunu dün de gördük.
Belki 5-6 değil de 8-9 kişi iniyor antrenmanlara. Mesela Hakan Sermaye görevden ayrılırken ve yeni teknik direktörleri Ahmet Arslan göreve gelirken antrenmandan fotoğraf gönderildi gazetemize. O fotoğrafta saydım 10 kişi vardı antrenmanda. Düzelen bir şey yoktu yani. Burada ne yöneticileri ve futbolcuları suçlamak istemiyorum. Ama siz futbolculara birtakım vaatler verirseniz ve bunları yerine getiremezsiniz futbolcu da köle değil. Yönetici olarak da yola çıkarken birilerinin gücünü hissederek elde avuçta yokken plan yaparsanız işte böyle sıkıntıya girersiniz.
Sonuç olarak Ocak takımında oyuncuların iyi çalışmadığı, yeterli antrenman yüklemesi almadığı görüldü Cihangir karşısında. 55’ten sonra takım çöktü. Cihangir aldı sazı elinde bu andan sonra. 46’da oyuna giren Sezer’in de Kaute ile iyi işler ortaya çıkarması Halil Turan ve Bakır’ı rahatlattı. Cihangir’in orta alanda top tutmaya başlaması özellikle sol kanadın da verimli çıkışlarını beraberinde getirdi. Osman’ın ilk devre sergilediği vasat futbolu da ikinci devre düzelince MALİ’yi rahatlatan galibiyet geldi.