Zararın bedeli 150 bin TL - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Eylül 28, 2023
KıbrısManşet

Zararın bedeli 150 bin TL

Nadire BAHADİ

Yeniboğaziçi bögesinde yaklaşık 12 yıldan bu yana faaliyet gösteren Kel’in Yeri restorandan geriye küller kaldı. Önceki akşam çıkan yangın sonrasında olayın vahameti dün gün ağarınca ortaya çıktı. Yangının küle çevirdiği iş yeri tamamen kullanılmaz hale gelirken, restoran sahibi Mehmet Gül itfaiye ekiplerinin müdahalede gecikmesi sebebi ile yangının büyüdüğünü kaydetti. Gül, zararını yaklaşık 150 bin TL olarak açıkladı.

kelin yeri4 copy


“Emeklerimiz küle döndü”

Mağusa bölgesinin sevilen kebapçılarından Mehmet Gül yaklaşık 12 yıldan bu yana bölgede faaliyet gösteren restoranı önceki akşam saat 22.45 sıralarında kapattığını, saat 23.20’de ise iş yerinde yangın çıktığı haberi ile yeniden restorana gittiğini söyledi. Yangının ilk etapta mutfak bölümünden başladığını anlatan Gül, camların patlaması ile alevlerin giderek tüm restoranı sardığını söyledi. Gördüğü durum karşısında üzüntü yaşadığını dile getiren Gül, “emeklerimiz küle döndü, çok üzgünüm” şeklinde konuştu. İş yerinin kundaklanma şüphesi bulunup bulunmadığı yönündeki soruya “düşmanımız yok kundaklanma ihtimali çok düşük” diyen Gül, restoranın tahta olması sebebi ile yangının çıkış sebebinin henüz belirlenemediğini ancak elektrik kontağından çıkma olasılığı bulunduğunu açıkladı. “Gün içerisinde mutfaktan ara ara yanık kablo kokusu vururdu” diyen Gül, akşam saatlerinde iş yerinin küle döndüğünü ve son derece üzgün olduğunu söyledi.

kelin yeri2 (1) copy

Zarar 150 bin TL

Yangın sonrasında kullanılmaz hale gelen restoranın enkazında dün hem elektrik dairesi ekipleri hem de belediye ekipleri tarafından çalışmalar yapıldı. Çıkan yangından geriye kalan yanmış restoran enkazı olurken, yaklaşık 7 yıl boyunca karavan olarak faaliyet gösteren ve 4 yıldan buyanı restorana dönüştürülen iş yerinin zararı da oldukça fazla.  Kel’in Yeri restoranın sahibi Mehmet Gül  zararını 150 bin TL olarak açıkladı. İhmal edilerek iş yerine sigorta yapılmadığını belirten Gül, restoranı zaman içerisinde kendi imkanları ile yeniden açmaya çalışacaklarını ifade etti.

IMG_1269 copy

İtfaiyenin ihmaline uğramış olabilir

Kendisine gelen telefonla saat 23.20’de restorana vardığında yangının mutfak bölümünden çıktığını fark ettiğini söyleyen Mehmet Gül, civarda yaşayanların itfaiye ekiplerini aradığını belirtti. İtfaiye ekiplerinin müdahalede geciktiğini belirten Gül, itfaiyecilerin beklendiği sırada mutfakta başlayan yangının giderek büyüdüğünü, camları patlattığını ve alevlerin oksijen ile teması ile kısa sürede tüm iş yerini sardığını anlattı. Restoranın kullanılmaz hale gelmesinin itfaiyenin ihmaline uğramış olabileceğini dile getiren Gül, “erken müdahale edilseydi belki de zarar bu kadar büyük olmayacaktı” şeklinde konuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar