Diğer SporlarSpor

Yüzücülerimizden Bodrum’da 8 madalya


Gürsel KARAGÖZLÜ-  Ülkemizin master milli yüzücüleri, Caner Aspava, Osman Akkuş ve Hasan İlker, 6-8 Ekim 2017 tarihinde,  Bodrum’da yapılan 6.Uluslararası Arena Agumaster Yüzme Şampiyonası’nda yarışarak başarılı sonuçlara imza attılar.

YDÜ adına yarışan Caner Aspava ve Osman Akkuş ile Aspava Spor Kulübü yüzücüsü Hasan İlker zorlu parkurdan oluşan şampiyonada 3 farklı kategoride mücadele ettiler. Şampiyona 6 Ekim Cuma günü ilk kez yapılan gece dolunay yüzüşü ile star aldı.

8 Madalya

Yüzücülerimiz ikinci gün denizde 4×500 bayrak yarışında mücadele ettiler. Şampiyonanın son günü ise açık deniz yarışlarında heyecan 3 km ile 6 km’lik parkurlarda yaşandı. Yüzücüler, yarışmadan iyi sonuçlar elde ederek toplamda 8 madalya ile adamıza döndüler.

Yarışmanın birinci gününde, ilk kez yapılan dolunay gece yüzmesi yarışmasında Hasan İlker, Osman Akkuş ve Caner Aspava parkuru tamamladıklarından dolayı madalya aldı. Yüzücülerimiz ikinci günde takım olarak birer madalya aldılar. Şampiyonanın son gününde Hasan İlker 6 km’lik parkurda birinci olurken Caner Aspava ise 6 km’lik parkurda yaş grubunda ikincilik elde etti.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı