Yolcu uçağıyla kutuplara ilk Güney Işıkları seferi yapıldı! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 18, 2024
SeyahatYaşam

Yolcu uçağıyla kutuplara ilk Güney Işıkları seferi yapıldı!

Kuzey ışıkları

Binlerce dolar veren yolcuları taşıyan uçak gece vakti havalandı ve kutup dairesi üstünde turlar attı. Eşi benzeri olmayan manzarayı izleyen yolcuların çektiği fotoğraflar, dünyada ses getirdi. Uçak biletleri ise ekonomi 2 bin 800, business class 5 bin 600 dolar.

Yeni Zelanda Dunedin’den Güney Işıkları’nı görmek isteyen yolcularıyla gece kalkan uçak, aynı havaalanına Sabah saatlerinde geri döndü. Uçaktaki 130 yolcu benzersiz bir seyahat yaşarken, çekilen fotoğraflar dünyada ses getirdi.

Otago Müze Direktörü Dr. Ian Griffin, BBC’ye verdiği demeçte yolculuğun herkese heyecan verici bir görüntü sunduğunu söyledi: “Hiç kimse daha önce gerçekten bunu yapmamıştı. Bu dünyada bir ilk.”


Boeing 767 tipi uçak güney kutbundan birçok kez geçti ve yolcular manzarayı çıplak gözle izledi.

Bazı yolcular için seyahat özellikle unutulmazdı. Frith Walker, Facebook hesabında “Hayatımda bir daha böyle bir deneyimi hayal edemem” yazdı. Taichi Nakamura ise, “Dev ışıkları çok yakından görmek inanılmazdı” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

Söz konusu seyahata yoğun ilgi var. Ekonomi biletleri 2 bin 800 dolar, business class biletleri ise 5 bin 600 dolar olan seyahate katılmak isteyenlere en erken gelecek yıl için yanıt verilebiliyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar