Yeşilırmak: Bu fog balığının ismi Eski Liman olsun - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 2, 2023
KıbrısManşet

Yeşilırmak: Bu fog balığının ismi Eski Liman olsun

Emrah yeşilırmak
Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yenierenköy eski limanı ziyaret eden Akdeniz Fog balığının fotoğraf ve videolarını paylaştı.
Paylaşımında “Belki de bu görüntüler Akdeniz Foku’nun en net görüntüleri olarak tarihe geçmiştir” diyen Emrah Yeşilırmak “Akdeniz Fokunun olmadığını iddia edenlere nispet olsun diye ” ben burdayım ” der gibi pozlar verdi.” ifadelerini kullandı.
Paylaşım Şöyle:
Bugün çok şanslıyız.
Nesli tükenmekte olan Akdeniz Foku balıkçı barınağımızı ziyaret etti ve balıkçılarımız tarafından beslendi. Belki de bu görüntüler Akdeniz Foku’nun en net görüntüleri olarak tarihe geçmiştir. Akdeniz Fokunun olmadığını iddia edenlere nispet olsun diye ” ben burdayım ” der gibi pozlar verdi. Çevre Dairesi bu konuda gerekli adımları attı. Bu canlıları korumak ve gelecek nesillere aktarmak önceliğimizdir. Aynı şekilde tüm kurumlara ve sivil toplum örgütlerine de görevler düşmektedir.
Bu Fokun adı Eski Liman olsun.
Belki biri veya birileri anlar.
Hoşgeldin Eski Liman 🤗🤗🤗

Akdeniz Foku

Akdeniz foku (Monachus monachus), fokgiller (Phocidae) familyasından yeryüzünde sadece doğu Akdeniz sahilleri ile Batı Afrika‘nın bir tek sahilinde yaşayan fok türü. Yeryüzündeki toplam 34 yüzgeçayaklı fok türünden Karayip Keşiş foku, en son 1952 yılında görülmek kaydı ile yeryüzünden yok olmuştur. Dolayısıyla dünyada şu anda 33 yüzgeçayak türü vardır.
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar