Yeniden Conan'ı canlandıracak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Haziran 13, 2024
Sinema

Yeniden Conan’ı canlandıracak

Yeniden Conan'ı canlandıracak

Yapım şirketi Universal Pictures, Schwarzenegger’in Barbar Conan’ın kral oluşunu anlatan “The Legend of Conan” filmi için kamera karşısına geçeceğini açıkladı. Projenin yapımcılığını üstlenen Fredrik Malmberg, filmin, ölüp Valhalla’ya gitmeden önce yeni bir savaşa girmek isteyen Conan’ın öyküsünü anlatacağını söylüyor. 65 yaşındaki Schwarzenegger ise bu karakterini çok sevdiğini ve yeniden Conan’ı canlandırmaktan onur duyacağını ifade etti.

İki filmin hasılatı  70 milyon dolar


Ünlü oyuncu ilk kez 1982’de ‘Conan the Barbarian’ ve 1984’te de ‘Conan the Destroyer’ filmlerinde rol almış, bu karakter Schwarzenegger’ın dünya çapında ün kazanmasını sağlamıştı. İki film sadece ABD ’de 70 milyon dolar hasılat yapmıştı.

Yazar Robert E. Howard’ın yarattığı ‘Kimmeryalı Conan’ karakterinin maceraları ilk kez 1932’de ‘Weird Tales’ dergisinde yayımlandı. Howard’ın 1936’da intihar etmesinin ardından De Bjorn Nyberg tarafından yeniden yazılan öyküleri, 1970’lerde çizgi roman olarak yayımlanarak dünya çapında ün kazandı.

Büyük Moğol imparatoru Cengiz Han’dan esinlenen Howard, Conan’ı, babasının intikamını almak isteyen gözü kara bir savaşçı olarak tasvir etmişti.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar