FutbolKıbrısSpor

Yenicami yeni sezon planlamasına başladı
ÖZGÜ BAYRAKTAR YENİCAMİ’NİN BAŞINA GETİRİLİYOR: Yenicami Kulüp Başkanı Ali Vehid yeni sezon planlamasına şimdiden başladıklarını belirterek takımı en iyi şekilde hazır duruma getireceklerini belirtti.  Vehid, Özgü Bayraktar’ın takımın başına getirilmesi konusunda bir görüş olduğunu ve büyük bir ihtimalle yola genç teknik adam ile devam edeceklerini söyledi
 GÜNDEM SERBEST TRANSFERLER: Serbest transfer hakkı olan futbolcuların kendileri için önemli bir gündem maddesi olduğunu açıklayan Vehid “Ünal, Tansel, Emin ve Hüseyin Sadıklar’ın serbest transfer hakkı var. Bu futbolcularla görüşmeye başladık. Hepsi uzun yıllar Yenicami’ye hizmet ettiler”

 

Hüseyin KÖPRÜLÜ

Süper Lig’de şampiyonluğu Mağusa Türk Gücü’ne kaptıran Yenicami’de takımın emanet edileceği teknik direktör konusunda gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Siyah-beyazlı camiada Teknik Direktör Sedat Devecioğlu’nun takımdan ayrılması ile birlikte yeni sezonda takımı çalıştıracak olan teknik adam için Yenicami yönetimi son günlerde bir dizi görüşmeler gerçekleştirmişti. Edinilen bilgilere göre Ulus Nasıroğlu’nun da yer alacağı teknik ekipte takımın Özgü Bayraktar’a emanet edilmesi, genç teknik adamın yardımcılığını İsmail Soydan’ın yapması ve kaleci antrenörlüğüne ise Hakan Dervişoğlu’nun getirilmesi bekleniyor.

 

Ali Vehid: “İbre Özgü Bayraktar’dan yana”

Yenicami Kulüp Başkanı Ali Vehid yeni sezon planlamasına şimdiden başladıklarını belirterek takımı en iyi şekilde hazır duruma getireceklerini belirtti.
Yenicami Kulüp Başkanı Ali Vehid, Teknik Direktör Sedat Devecioğlu’nun görev süresinde yardımcılığını yapan Özgü Bayraktar’ın takımın başına getirilmesi konusunda bir görüş olduğunu ve büyük bir ihtimalle yola genç teknik adam ile devam edeceklerini belirtti. Yarın kulüp olarak bir basın açıklaması yapacaklarını dile getiren Ali Vehid, teknik adam konusunda anlaştığımız ismi kamuoyu ile paylaşacaklarını ve diğer görüşlerini aktaracaklarını iade etti. Vehid ayrıca yeni sponsorlar konusunda ciddi temasları olduğunu, bunun da önümüzdeki haftalarda netleştirecekleri söyledi.

 

“Yetki yeni teknik adamda olacak”

Yeni sezon planlaması için önceliğin en erken zamanda teknik adamı belirlemek olduğunu ifade eden Ali Vehid yarın yapacakları açıklama ile bunu netleştireceklerini söylerken şöyle devam etti: “Yeni teknik adam takımdan gidecek veya kalacaklar konusunda kararını verecek. Takımı yeni hocamız şekillendirecek. Yetki hocamızda olacak. Bayramdan sonra teknik ekip basın toplan düzenleyecek.”

 

“Serbest transfer hakkı olan 4 futbolcumuz var”

Serbest transfer hakkı olan futbolcuların kendileri için önemli bir gündem maddesi olduğunu açıklayan Vehid şunları ifade etti: “Ünal, Tansel, Emin ve Hüseyin Sadıklar’ın serbest transfer hakkı var. Bu futbolcularla görüşmeye başladık. Bu konu bizim için önemli bir gündem maddesi. Hepsi uzun yıllar Yenicami’ye hizmet ettiler. Şimdi bu isimlerle ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştireceğiz. Takımda kalmaları halinde bizi memnun edeceklerdir. Ünal, Tansel, Emin ve Hüseyin’in durumları ilerleyen günlerde netlik kazanacak. Mehmet Göktaş’ın Göçmenköy ile görüşmesi var. Durumu net değil. Karşılıklı anlaşma yaparak serbest transfer hakkını kaybetmemesini sağlamıştık. Göktaş da aslında serbest transfer hakkı olan isimlerden. Kararını ilerleyen günlerde bize iletecek.”

 

“Yabancıların durumu için kural beklenecek”

Yabancılar konusunda Kulüpler Birliği kararına endekslendiklerini belirten Vehid son olarak şunları belirtti: “Kulüpler Birliği toplantısında 2 yabancı futbolcu kararının çıkması kuvvetle muhtemel görünüyor. Bu durumda hocamız 3 isimden 2’sini belirleyecek ya da yeni iki futbolcuyu kadromuza katacağız. Kesin bu gidecek veya bu kalacak diyemeyiz. Karar hocamızın. Bayramdan sonra birçok şey netleşecek” diye konuştu.

 

Başa dön tuşu