Yeni vatandaşlıklar yolda - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Yeni vatandaşlıklar yolda

Yeni vatandaşlıklar yolda

“SEÇMEN YAPISI DEĞİŞECEK”… KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın dün itibarı ile fazla mesai yaparak “vatandaş yapma” çalışmalarını hızlandırdığını öne sürdü. Bakanlığın vatandaşlık çalışmaları nedeni ile fazla mesaisinin 30 Mayıs’a kadar süreceğini kaydeden Kaptan, “Amaç, seçmen yapısını değiştirmektir” dedi 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkan Ahmet Kaptan, “KKTC yurttaşlığı” konusunda gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.
Havadis’e konuşan Kaptan, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın dün itibarı ile fazla mesai yaparak “vatandaş yapma” çalışmalarını hızlandırdığını öne sürdü.
Ahmet Kaptan, bakanlığın “vatandaş yapma” çalışmaları için fazla mesaisinin 30 Mayıs 2013 tarihine kadar devam edeceğini ileri sürdü.
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın fazla mesai yaparak kapalı kapılar ardında vatandaş yapma çalışmalarını hızlandırdığını iddia eden KTAMS Başkanı, amaçlananın, KKTC’de seçmen yapısının değiştirmek olduğunu öne sürdü.


“Niyet açıkça ortada”
KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, “Bakanlığın fazla mesai yaparak vatandaş yapma çalışması 30 Mayıs’a kadar sürecek. Ancak burada konu ek mesai değildir. Konu, seçime gidilen bir dönemde ülkenin seçmen yapısını değiştirme çabasıdır. Diğer bir amaç da Kıbrıs Türkü’nün daha da fakirleştirilmesi, kamusal alanlarının yeşil sermayeye daha hızlı peşkeş çekilmesinin önünün açılmasıdır. Çünkü kendilerine verilen talimatı harfiyen uygulayanlar siyasetçiler seçildiği taktirde emir aldıkları yere daha iyi hizmet edecekler” şeklinde konuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar