Tanık kürsüsüne bu kez polisler çıktı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Kıbrıs

Tanık kürsüsüne bu kez polisler çıktı

Tanık kürsüsüne bu kez polisler çıktı

Haspolat’ta geçen yıl öz oğlu 7 yaşındaki Mustafa Diker’e tecavüz ettiği ve küçük Mustafa’yı döverek öldürdüğü iddiası ile Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Erol Diker, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Tanıkların dinlenmesi ile devam eden davada dün de iki polis memuru tanık dinlendi.
Erol Diker, yarın yeniden mahkemeye çıkarılacak.

“Oğlum kayıp” dedi polisten yardım istedi
Başkan Bahar Saner, Kıdemli Yargıç Nuvit Gazi ve Yargıç Musa Avcıoğlu’ndan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, önünde görüşülen davada, tanık kürsüsüne çıkan polis memuru Hüseyin Çaltılı ve polis memuru Türkay Sezgin, olay ile ilgili izlenimlerini anlattı, iddia makamının ve sanık avukatının sorularını yanıtladı.
Tanık polis memuru Hüseyin Çaltılı, Erol Diker ile eşi Özlem Diker’in 7 Nisan 2012 tarihinde Değirmenlik Polis Karakolu’na giderek, Mustafa Diker’in kaybolduğunu ve bulunması için polisten yardım talep ettiğini söyledi.
Çaltılı, Erol Diker ve eşi Özlem Diker’in ifadelerinin alındıktan sonra karakoldan ayrıldığını kaydetti.
Polis memuru Hüseyin Çaltılı, Haspolat’ta Mustafa Diker’in arama çalışmalarına katıldığını ancak aramaların sonuçsuz kaldığını söyledi.
Çaltılı, 13 Nisan 2012 tarihinde görevde olduğu sırada telefon ile aldığı, “Taşkent yakınlarında ceset bulundu” şeklindeki bilginin üzerine cesedin bulunduğu yere gittiğini ancak, bir süre sonra başka bir olaya gitmek için cesedin bulunduğu yerden ayrıldığını söyledi.


Evinin krokisi çizildi
Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görüşülen duruşmada tanık olarak dinlenen polis memuru Türkay Sezgin ise amiri tarafından 14 Nisan 2012 tarihinde verilen direktif üzerine Erol Diker’in ikamet ettiği Haspolat’taki evine gittiğini ve evin kabataslak krokisini çizdiğini kaydetti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar