EkonomiOtomobil

Yeni BMW 5 Serisi, daha hafif, daha dinamik, daha ekonomik  

 BMW 5 Serisi Sedan’ın yedinci nesli, sportif, şık ve stil sahibi görünümü ile Çangar Motors BMW showroomunda yerini aldı. En önemli yeni özellikleri arasında daha da iyileştirilen dinamikler, rakipsiz destek sistemleri, yenilikçi işletim sistemi yer alıyor. Yeni BMW 5 Serisi Sedan, ilk altı neslinde 7,6 milyonu aşan bir satış rakamına ulaşan BMW 5 Serisi’nin dikkat çekici başarısını sürdürmek için gereken tüm özellikleri barındırıyor.

Üstün sürüş keyfi ve üstün aerodinamik özellikler.

Alüminyum ve yüksek dayanıklılığa sahip çeliğin daha faza kullanılması ve BMW EfficientLightweight hafif tasarım konseptinin katı bir şekilde uygulanması ile Yeni 5 Serisi Sedan’ın önceki modele göre 100 kilogram daha hafif olmasını sağlıyor. Yeni tasarlanan yürüyen aksam, alçak ağırlık merkezi, BMW’ye özgü eşit ağırlık dağılımı ve olağanüstü bir burulma mukavemeti sunan hafif gövde, olağanüstü bir dinamik sürüş deneyimi ile BMW 5 Serisi’nin herkesçe bilinen uzun mesafe konforunu bir araya getiriyor.

 

Otomatik sürüşe doğru bir sonraki adım

Yeni BMW 5 Serisi’nde sürücüye destek sunmak üzere birçok yardım sistemi bulunuyor. Bu destek, kritik anların yanı sıra trafik sıkışıklıkları, yavaş akan trafik ve otobanların düz ve monoton ilerleyen bölümleri gibi direksiyon başında daha az zahmet gerektiren durumlarda da elinizin altında yer alıyor.

 

BMW 5 Serisi’nde zorlu durumlardan kaçınma yardımı ve Kavşak trafik uyarısı gibi yeni özelliklerle birlikte Şerit Değiştirme Asistanı ve aktif yandan darbe korumalı Şeritte Tutma Asistanı da bulunuyor. Aktif yandan darbe korumalı Şeritte Tutma Asistanı, şerit çizgilerini ve otomobilin etrafındaki alanı izleyerek düzeltici direksiyon müdahalelerinde bulunuyor ve böylece olası çarpışmalardan kaçınma konusunda sürücüye yardımcı oluyor.

 

BMW 5 Serisi aynı zamanda opsiyonel Aktif Cruise Control (ACC) sistemi ve Direksiyon ve Şeritte tutma yardımına yönelik genişletilmiş fonksiyonlarla otomatik sürüş yönünde bir adım daha atıyor. Otomobil hareketsiz halden 210km/sa hıza kadar sürücüyü tercih ettiği şekilde hızlanma, fren yapma ve direksiyonu yönlendirme görevlerinden kurtarabiliyor. Akıllı Otomatik Start/Stop fonksiyonu artık tepkisini rota ve trafik koşularına göre ayarlıyor ve böylelikle daha fazla sürüş konforu sunuyor.

 

Sezgisel kullanım ve geniş konfor

Kullanıcı dostu olmayı hedefleyen yeni BMW 5 Serisi, son nesil iDrive sistemiyle donatılmıştır. En üstün özelliklere sahip bu model, navigasyon, telefon ve eğlence özelliklerinin yanı sıra otomobile ait fonksiyonları da yüksek çözünürlüklü 10,25 inç ekranda gösterir. Sistem, sürücü tarafından arzu edildiği şekilde Drive Butonu, sesli komut veya jestler aracılığıyla ya da doğrudan ekran kontrollerine dokunularak kullanılır.

 

Otomobilin iç konfor seviyesini artıran özelikler arasında genişletilmiş saklama seçenekleri, arkadaki yolcular için daha fazla diz mesafesi ve masaj fonksiyonuna sahip Comfort koltuklar yer alır. Ayrıca ön cam için akustik kaplama ve akustik tavan döşemesi otomobilin içindeki ses seviyesini hissedilir derecede azaltır. BMW 5 Serisi Sedan için sunulan tüm far seçenekleri LED teknolojisini içerir.

 

Uzaktan Park sistemi, otomobil anahtarı kullanılarak BMW 5 Serisi Sedan’ın en dar park boşluklarına girebilmek için uygun manevraları yapabilmesini sağlar. Akıllı telefon entegrasyonu da Apple CarPlay  özelliğinden, endüktif telefon şarjına ve maksimum on adet cihaz için WiFi etkin alanı hizmetine kadar yeni fonksiyonlarla geliştirildi.

BMW Connected Onboard ile kişiselleştirilmiş içerik.

Uzaktan 3D Görünüm, sürücülerin hareket halindeyken otomobilin etrafındaki alanı üç boyutlu olarak akıllı telefonlarında görüntüleyebilmesini sağlar. Bu, otomobillerinin her zaman gözlerinin önünde olacağı anlamına gelir.

 

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı