Yelena Çelik: Devlet spora önem vermiyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Eylül 25, 2023
Diğer SporlarRöportajSporSürmanşet

Yelena Çelik: Devlet spora önem vermiyor

Yelena Çelik

Sporcular Yazı Dizisi 57’deki konuğumuz voleybolcu Yelena Çelik oluyor

 

SPORCU OLARAK BOŞLUKTAYIM: Başarılı voleybolcu Yelena, “Devletin aldığı kararlarla spora önem vermediğini anlıyorum” yorumunda bulundu ve Devletin spora daha çok önem vermesiyle başarılı sporcuların artacağını, sporcuların kendi kendilerini geliştirip zor bir şekilde bir yerlere geldikten sonra, devletin tebrik etmesinin bir önemi olmadığını söyledi


 

Havadis Spor Servisi’nin Sporcular Yazı Dizisi’ndeki 57’inci konuğu voleybol sporcusu Yelena Çelik oldu. 2020 yılında ve 2021 yılında yasaklanan sporumuzu sporculara sorduğumuz yazı dizimizde şimdiye kadar memnuniyet getiren pek olmadı.

Sporu spor yapanlara sorup, öneri ve değerlendirmelerini almaya fırsat verdiğimiz yazı dizimizde şimdiye kadar konuşan sporcularımız genel anlamda Devletin spora gerekli önemi ve desteği vermediğini söyledi. Bugünkü sporcumuz Yelena Çelik de memnuniyetsizliğini şu şekilde dile getirdi:

Yelena Çelik

1-Covid-19 döneminin yaşandığı 2020 yılında Devletin spor yönetimini nasıl buldun?

Devletin spor dalına önem vermediğini aldığı kararlar ve yönetim şekli ile daha çok iyi anladım.

 

2-Bağlı olduğun federasyonun Covid-19 dönemini yaşadığımız 2020 yılındaki çalışmasını veya çalışma yapmamışsa yapmamasını nasıl buluyorsun?

Bütün spor dalındaki federasyonların yetersiz çalışma yaptığını, kolaya kaçtığını gördüm. Bu sebepten dolayı çalışmalarını yetersiz buldum.

 

3-Federasyonun antrenman, maç veya lig organizasyonu hakkında sana göre yapması gereken düzenlemeler var mı? Varsa nelerdir?

Yurt dışında vakalar olmasına rağmen ligler rahat bir şekilde açıldı. Antrenmanlar sağlıklı bir şekilde yapıldı. Maalesef burada aynı ilgiyi göremiyoruz.

 

4-Kendi branşın özelinde sporcuların motivasyonunu artırmak ve sporun daha iyi gerçekleşmesi için neler yapılması gerektiğini düşünün?

Bütün sporcuların bir araya gelip toplanmasını tercih ederim, bütün spor dallarındaki sporcular bir araya gelince motive olabilir.

 

5-Ülkede spordan sorumlu bakanlığın/dairenin çalışmalarını ve spora katkılarını nasıl buluyorsun?

Ülkede spordan sorumlu olan bakanlığı spor için yetersiz buluyorum spora pandemi döneminde katkıda bulunduklarını düşünmüyorum.

 

6-Devletin spor federasyonlarına veya başarılı sporculara yönelik yaklaşımı sence nasıldır? Nasıl olmalıdır?

 

Devletin spora daha çok önem vermesiyle başarılı sporcuların artacağını düşünüyorum. Sporcuların kendi kendilerini geliştirip zor bir şekilde bir yerlere geldikten sonra, devletin tebrik etmesinin bir önemi olmaz.

Sporculara daha çok önem verip sahip çıkmaları lazım.

Şu an ben sporcu olarak boşluktayım. Bu durum beni çok kötü yönden etkiledi. Sporcuların sesini duymalarını istiyorum, zor durumda kalanlar biziz.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar