Diğer SporlarSpor

 YDÜ-UKÜ finalde
Yaşama Sporla Bağlan Hentbol U20 Erkekler Ligi’nde play-off ikinci maçları oynandı ve finalistler belli oldu
 SERİYİ 2-0 KAZANDILAR: Yarı finalde UKÜ, Esentepe’yi 29-26 ve YDÜ de MGA karşısında 54-34 galip geldi. Seriyi 2-0 kazanan UKÜ ve YDÜ finale yükselen takımlar oldular 

KKTC Hentbol Federasyonu ile Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu işbirliğinde gerçekleştirilen Hentbol U20 Erkekler Ligi’nde finale kalan takımlar Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) ile Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) takımları oldu.

UKÜ finalde

Play-off ikinci maçları önceki akşam oynandı. CIU Arena’da UKÜ ile Esentepe U20 erkekleri karşı karşıya geldi. İlk maçı Girne’de 32-29 kazanan UKÜ gençleri ikinci maçta da 29-26 galip gelerek play-offtan 2-0’lık üstünlükle adını finale yazdırdı.

İlk devresi 16-14 Esentepe gençlerinin üstünlüğünde biten karşılaşmanın en skorer ismi de 10 sayı ile  Esentepe’den Emre Mutlu oldu. Finale yükselen UKÜ erkeklerinden Ahmet Durgun ve Cuma Karadeniz ise 6 sayı ile oynadılar.

 

YDÜ’den 20 sayı fark

Play-off diğer maçı başkentte oynandı. Necati Taşkın İlkokulu Spor Salonu’ndaki mücadelede YDÜ ile MGA U20 erkek takımları karşı karşıya geldi. İlk maçı 36-32 kazanan YDÜ erkekleri seride 1-0 önde olarak ikinci maça çıktı. MGA erkekleri özellikle ilk devrede rakibine karşı dirençli bir oyun sergilerken ikinci devrede ayni direnci gösteremedi. İlk devresi 23-18 YDÜ üstünlüğünde biten maçı 54-34 kazanan YDÜ finalde UKÜ’nün rakini oldu.

Bu mücadelede YDÜ’den Cemil Topal 15 sayı, MGA’dan Deniz Mutlu 11 sayı ile oynayarak en skorer oyuncular oldu.

FİNALLER 6-11 OCAK’TA

Yaşama Sporla Bağlan Hentbol U20 Erkekler Ligi’nde UKÜ ile YDÜ arasındaki final maçları gelecek hafta oynanacak. Bu yıl uygulamaya konan yeni statü ile 2 maç üzerinden oynanacak final maçlarının ilki 6 Ocak, ikinci maç 11 Ocak’ta oynanacak.

 

Başa dön tuşu