YDÜ istedi ve aldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 11, 2023
BasketbolSpor

YDÜ istedi ve aldı

Tonguç Kotak

Tonguç KOTAK

 


Maça gelmeden ısınma esnasında gözümün önünde dizi dönen ve ben dahil herkesi korkutan Halil Kutruza’ya geçmiş olsun. Maçın başındaki olaydan YDÜ’nün etkilenmesi gerekirken, Koop oyuncularının bu olaydan büyük etkilendikleri maç sonuna kadar belli oldu.

Yakın Doğu kaptansız çıktığı maçta KTSYD Kupası’nda dramatik bir şekilde rakibine kaybetmenin dersini çıkarmış ve tüm maç boyunca üstün oynayarak maçı farklı kazandı. Bir takımda oyun kurucu maç öncesi sakatlandı ardından sakatlanana kadar maçın yıldızı Lashard Anderson da sakatlandı. Ama geri kalan isimler Koop karşısında bilinçli oynadılar. YDÜ’de kötü var mıydı ? Hayır. Halit hoca takımı iyi hazırlamış. Ha bu arada hoca da geçen Pazar basketbol oynarken ayağından sakatlandı. Palmer “double-double” ama sakatlanan Lashard 27 sayı ile maçın en skorer ismi, Erdal, Kemal, Ahmet, İhsan ve genç Alp maçın öne çıkan isimleri oldular. Yakın Doğu hata yapmadan maçı hem de 34 sayı gibi bir farkla kazandı. Tebrikler.

Koopspor maçı kazanmak için ne mi yaptı. Koskoca bir “HİÇ”. Savunma yapmadı, hücum edemedi ve en önemlisi Mandic’in inanılmaz egoist oyunu ile sonuca gitmeye çalıştı. KTYSD Kupası’nın en değerli oyuncusu Miskovic ile Kemal ise dün gece yokları oynadılar. Geri kalan isimler de ne yaptıklarını bilmeden oynadılar. Emrah hoca şimdi bu maçın istatistiğini ve maçı izlesin. Takımı kendisi ne istediyse onun tersini yapmasının nedenlerini arasın. Bu görüntü Koop’a yakışmadı.

Gelelim hakemlerimize. Lütfen biraz sporcu psikolojisinden anlayın. Başka da bir şey yazmayacağım.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar