BasketbolSpor

Kupa Yakın Doğu’nun


Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası’nı Koopspor’u 34 sayı farkla 88-54 yenen Yakın Doğu Üniversitesi kazandı

KUPAYI BAŞBAKAN TATAR VERDİCumhuriyet Kupasını kazanan  Yakın Doğu Üniversitesi’ne kupasını Başbakan Ersin Tatar ve Basketbol Federasyonu Başkanı Ahmet Sütçü birlikte takdim etti

 

HALİL KORKUTTU

Maç öncesi ısınma esnasında Yakın Doğu Üniversitesi kaptanı Halil’in dizi döndü ve acılar içinde kaldı. Tecrübeli oyuncu, YDÜ Hastanesine kaldırıldı. Halil’in çekilen MR’ında dizinde esneme olduğu açıklandı

 

Yer: NEU RA 25 Spor Salonu

Hakemler: Nusret Sırdar, Çetin Yardım, Deniz Orhunöz

YDÜ: İhsan (8), Erdal (7), Kemal (6), Günay (2), Ahmet (13), Ferit, Alp (5), Palmer (20), Batu, Lashard (27)

Koopspor: Temr (5), Mert (5), Mandic (21), Sercem, Mıskovic (8), Andım (2), Alpay (13), Kemal, Kercem

1.periyot: 24-19

İlk yarı: 54-27

3.periyot: 73-40

 

Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası’nı Koopspor’u 34 sayı farkla 88-54 yenen Yakın Doğu Üniversitesi kazandı.

NEU RA-25 Spor Salonu’nda oynanan final maçında Koopspor karşısında baştan sona üstün oynayan Yakın Doğu rakibini farklı mağlup ederek KTSYD Kupası finalinin rövanşını aldı.

İlk periyodu karşılıklı basketlerle geçilen maçın 2’nci periyodunda oyuna ağırlığını koyan YDÜ, Anderson’un öncülüğünde farkı açtı ve devreyi de 54-27 önde tamamladı.

İkinci yarıda oyun ve skor üstünlüğünü devam ettiren YDÜ, mücadeleden 88-54 galip ayrıldı ve Cumhuriyet Kupası’nın sahibi oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi’nde sakatlanana kadar 27 sayı üreten Anderson ile 20 sayı 14 ribaunt ile oynayan Palmer galibiyetin başrolündeki isimler oldular.

 

Kupayı Tatar verdi

Cumhuriyet Kupası finali sonrasında düzenlenen ödül töreninde şampiyon YDÜ’ye kupasını Başbakan Ersin Tatar ve Basketbol Federasyonu Başkanı Ahmet Sütçü birlikte takdim etti.

 

Halil korkuttu

Maç öncesi ısınma esnasında Yakın Doğu Üniversitesi kaptanı Halil’in dizi döndü ve acılar içinde kaldı. Tecrübeli oyuncu, YDÜ Hastanesine kaldırıldı. Halil’in çekilen MR’ında dizinde esneme olduğu açıklandı

 Başa dön tuşu