Diğer SporlarSpor

YDÜ fileden de mi çekiliyor..?

Yakın Doğu Üniversitesi, kadın basket takımının ardından, Voleybol Kadınlar Ligi’ndeki takımını da ligden çekmeye hazırlanıyor
 KAPANIYOR: Kadınlar Basketbol Ligi’nden çekilmeye hazırlanan Yakın Doğu Üniversitesi kadın takımının ardından ikinci bir hamle daha yaparak Voleybol Kadınlar Ligi takımını da kapatma kararı aldı
 Tonguç KOTAK

 Yakın Doğu Üniversitesi kadın basket takımının ardından Voleybol Kadınlar Ligi’nden de takımını çekme çalışmasına başladı.

Kadınlar Basketbol Ligi’nden çekilmeye hazırlanan Yakın Doğu Üniversitesi kadın takımının ardından ikinci bir hamle daha yaparak Voleybol Kadınlar Ligi takımını da kapatmaya gidiyor.

 

Yılların takımı da kapatılıyor

Voleybol Kadınlar Ligi’nde bir dönem arka arkaya şampiyon olan ve başarıdan başarıya koşan Yakın Doğu Üniversitesi 2017-2018 sezonundan itibaren küçülmeye karar vererek yoluna gençlerle devam etme kararı almıştı.

Son 2 sezondur gençlerden de beklenen çıkışı alamayan Yakın Doğu Üniversitesi 2019-2020 sezonu öncesinde voleybolda kadınlardan çekilme kararını masaya yatırdı.

Yakın Doğu Üniversitesi yetkilileri ile takımın sorumlusu Olgun Kumova bu kapanma konusu için bir araya gelerek görüş alış verişinde bulundular.

Transfer döneminde de transfer yapmayan ve takımlar sezon açarken hiçbir hareketi olmayan Yakın Doğu Üniversitesi’nin bu durumu voleybol camiasında kapanma dedikodularını da ayyuka çıkarmış durumda.

 

Başa dön tuşu