YDÜ Eczacılık Fakültesi mezunları diplomalarını aldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 3, 2022
Kıbrıs

YDÜ Eczacılık Fakültesi mezunları diplomalarını aldı

ydü-eczacılık-mezuniyet

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Eczacılık Fakültesi 2017-2018 Güz Dönemi mezuniyet töreni, Eczacılık Fakültesi’nde yapıldı.

YDÜ’den verilen bilgiye göre törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Çalış, Sağlık Bilimleri Estitüsü Müdürü Hüsnü Can Başer, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, YDÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Erkan Sülün ve Atakan Sarı’nın müzik dinletisiyle devam etti.
YDÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Çalış, öğrencilere, “Kendinizi sürekli geliştirmeniz gerekiyor. Bir eczacı diplomasına sahip olmak yeterli değildir. Önemli olan, kişinin sorumluluklarını, yükümlülüklerini yerine getirmesi ve bir eczacı olmanın beklentilerini en saygın şekilde karşılaması gerektiğidir” diye seslendi.
Çalış, eczacıların, doktorlara ve diğer sağlık personeline, hastalara ve ihtiyacı olanlara ilaçlar konusunda yardımcı olabilecek tek nitelikli danışman olduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Şanlıdağ ise, KKTC’nin yüksek öğrenimdeki rakamlarına değinerek 110 binin üzerinde öğrencinin eğitim gördüğünü ve nüfusa oranla dünayda yüksek öğretime devam eden en fazla öğrencinin KKTC’de bulunduğunu ifade etti.
Şanlıdağ, KKTC’nin dünyanın en güvenilir 5 ülkesi arasında ve 2017 yılında açıklanan ABD menşeli  bir rapora göre, özgür ülkeler arasında yer aldığını kaydederek öğrencilerin böyle bir ülkeden mezun olduğuna dikkat çekti.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar