KıbrısManşet

YDP: Hükümet ve YÖK, elbirliği ile KKTC üniversitelerini bitiriyor


Yeniden Doğuş Partisi YDP Genel Başkan Yardımcısı Ali Akın Önder, partisi adına yaptığı yazılı açıklamada, hükümet ve YÖK elbirliği ile KKTC üniversitelerinin bitirildiğini söyledi

Önder: Vahim kararlar

YDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklama şu şekilde;

“Bakanlar Kurulunun KKTC’ye gelecek öğrencilerin parasını kendileri ödemek kaydı ile KKTC’ye gelebileceğini açıklamasından sonra dün de YÖK, yurt dışında okuyan TC uyruklu öğrencilerin, Türkiye üniversitelerine yatay geçiş imkanı veren kararı açıklanmıştır.

Her iki kararda KKTC üniversitelerinin bitirmeye yönelik vahim kararlardır. Bakanlar Kurulu öğrencilerin 2 bin 350 TL karantina parası ödemeleri kaydı ile KKTC’ye gelebilmelerine karar vermesi zaten azalan öğrenci sayısının daha da azalmasına ve hatta bu yıl KKTC’ye yeni öğrenci gelmemesine neden olacaktır.

YÖK’ün aldığı yatay geçiş kararı ise mevcut öğrencilerin de çok büyük kısmının Türkiye üniversitelerine geçiş yapmasına imkanı verecektir.

“İş bilmez Hükümet, KKTC Üniversitelerini bitirmeye kararlı gözükmektedir”

Türkiye’den gelecek paranın sarhoşluğu sarhoşluğuna kapılan bu Hükümetin aldığı karantina kararlarını gözden geçirmesi ve YÖK ün almış olduğu karardan KKTC üniversitelerinin etkilenmemesi için derhal girişimde bulunmaları elzemdir.

Saygılarımızla

Ali Akın Önder

Genel Başkan Yardımcısı

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı