FutbolKöşe YazarlarıSpor

Yazıklar olsun..!Küçük Kaymaklı ile Gençlik Gücü arasında oynanan maçı yorum başlığımda yazdığım gibi “yazıklar olsun” ifadesi üstüne yorumlayacağım.

İlk yazıklar olsun Kulüpler Birliği genel kurulunda çıkan 21 yaş altı kararı için olacak. Gençlik Gücü bu kararın ezikliğini yaşadı ilk haftadan. İlk 11de başlayan 21 yaş altı oyuncusu Sezgin ilk devre sarı kart gördü. Devre arası olunca GG’de oyuncu değişikliği hazırlığı başladı. Not almak için sporcu sorumlusu Osman Karamanlı’nın yanına gittim. Dedim ki Sezgin mi çıkıyor? Hayır dedi Arif! Dedim sarı kartı var Sezgin’in ben onu tahmin ettim. Çıkaramayız dedi Sezgin 21 yaş altı, diğer 21 yaş aldı oyuncumuzun tecrübesi çok yok ve ayni mevkide oynamıyor.

Maçın ikinci devresi başladı 7 dakika sonra Sezgin ikinci sarıdan atıldı. GG 10 kişi kaldı yetmezmiş gibi 21 yaş altı oynatmak zorunda olduğu için maç tecrübesi çok olmayan diğer 21 yaş altı oyuncusu Hüseyin Paşa’yı oyuna aldı ve bunun için de Ahmet Can’ı oyundan aldı. Yani bu kural sayesinde GG sahada 2 kez cezalandırıldı. Ama kulüp idarecilerin ne umurunda bu! Yazıklar olsun..!

Diğer yazıklar olsun Küçük Kaymaklı’ya. Kendi evinde, tribünleri tıka basa dolduran kendi taraftarı önünde ilk devrede de ikinci devrede net pozisyonlar bulup gol atmayı beceremediler. Resmen beceriksizlik. Teknik adam emre Perçinci de bu beceriksizliklere kızmış olsa gerek 62’de Asare’yi oyundan aldı 78’de de Okafor’u. Yani hücumdaki iki oyuncuyu aldı oyundan.

Bana göre hücumdan iki oyuncuyu birden değişmesi yanlış tercih oldu. GG savunmacıları resmen “oh be” diyorlardı. Kaymaklı’nın üstünlük golü 64’te Asare’nin yerine giren Muhammet Nazik’ten gelmiş olsa bile bu değişiklikler yanlıştı ve Nazik başka bir oyuncu yerine oyuna alınmalıydı.

GG için işler ne kadar kötü gidiyor olsa bile Kaymaklı’nın hücum gücünün bitmesi ile iştahlandılar resmen ve beraberlik golü için atak geliştiriyorlardı. GG direnç gösterirken Mehmet Kaygısız’ın sorumsuzca kırmızı kart görmesi ve 9 kişi kalması takımı bir o kadar daha ateşledi. Kaymaklı ise ikinci gol için baskı kuramıyor, forvette çoğalamıyor organize olamıyordu.

GG 82’de beraberlik golünü buldu ve Kaymaklı yıkıldı. Son anlarda geliştirmeye çalıştırdıkları ataklar neredeyse 8 kişi oynayan GG karşısında hiç tehlikeli olamadı, ceza sahası içerisine bile giremediler hattı. GG’nin yabancılarının sakatlıktan dolayı henüz hazır olmadıklarını teknik heyet söyledi bize. Bir de hazır olsalar vay haline Kaymaklı’nın. Bu yüzden de Kaymaklı’ya da yazıklar olsun..!

GG’ye ise helal olsun diyor ve kendilerini beraberlikten ötürü kutluyorum. Ancak GG’de yönetimsel bazda bu sezon olsun artık bazı şeylerin değişmesi gerek. Oyuncular bu kadar başıboş ve sorumsuzca konuşmalar, kartlar görmemeli.
Başa dön tuşu