SeyahatYaşam

Yaz Tatilinize Alternatif Vizesiz Gidebileceğiniz En Cazip Ülke

 

Ülkemizden vize almadan gidebileceğiniz pek çok ülke var. Bu ülkelerin bazıları bize yakınken bazıları da uzak mesafede ama uçaklı vizesiz turlar kapsamında gidebileceğiniz ülke sayısı çok olmakla birlikte uçaklı Kıbrıs turları da örnek olarak gösterilebilir. Bize en çok sorulan soruların başında vizesiz ülkelerin hangileri olduğu geliyor. Pek çoğumuz Schengen vizesi almanın zor ve zahmetli olduğunu biliyoruz dolayısıyla her seferinde alacağınız vize beraberinde ücretle bütçenizi de zorlayabiliyor. Bu da insanların tatil alternatifleri düşünürken vizesiz turlar arayışını biraz daha artırıyor.

Türk vatandaşlarından vize almayan ülkeler konusunda tam bir liste sunmak yerine bilgi vermenin de daha doğru olduğunu söylemek istiyorum. Bahsedeceğim ülkeler arasında vize istemeyen ve de kapıda vize veren ülkeler bulunuyor. Öncelikli olarak online vize veren ülkelere değinelim.

 

Vizesiz Ülkelere Nasıl Gidilir?

Yurtdışına çıkmanın en kolay yolu pasaportsuz gideceğiniz ülkelerdir. Bunlar nadir olmakla birlikte yalnızca kimliğinizi almanız yeterli oluyor. Diğer yurtdışı ülkelerine baktığınız zaman onların bizden pasaport istediklerini görebiliyoruz. Yani siz bundan önce hiç yurt dışına çıkmamışsanız o zaman deneyim için vizesiz olan turlardan birisini tercih edebilirsiniz. Bu turların uygun fiyatlarla müşterilerine hizmet verdiklerini söyleyebiliriz. Hatta bunlar arasında en çok ilgi göreni hangisi derseniz Balkan turları ve Kıbrıs turlarını örnek olarak gösterebilirim. Ama siz tursuz gitmekten yanaysanız o zaman vizesiz gidebileceğiniz daha ucuz ülkelerden bir tanesini seçmelisiniz. Uçak biletinizi kendiniz alıyorsunuz ve otelinizi de kendiniz ayırtıyorsunuz. İnternet üzerinden tatil alternatifleri bulabileceğiniz pek çok site ve doyurucu bilgiler. Var örneğin bu makalemizde biz size Kıbrıs ağırlıklı olarak bir paylaşım yapmak istedim. Çünkü Kıbrıs Türkiye’ye hem yakın mesafede hem de yalnızca Türkiye Cumhuriyeti kmlik belgenizi alarak buraya geçiş yapabiliyorsunuz. Kıbrıs eğlence hayatı noktasında da dünyanın pek çok ülkesine fark atacak türde. Burada yazın ya da kışın tatil yapacağınız birçok alternatifiniz var. Yazın güzel bir otelde tatilinizi planlayarak denizin güneşin ve kumun tadını çıkarabilirsiniz. Kışın ise gece hayatının sürekli olduğu bir yer olarak bilindiğinden eğlenme amaçlı tercih edilebilir. Casinolar barlar, cafeler, restoranlar kısacası Kıbrıs bir insanın kafasını dağıtabileceği en güzel yerlerden bir tanesidir.

Kıbrıs’ı tercih etmenin ekonomik nedenleri de vardır. Ailenizle birlikte gideceğiniz bir Kıbrıs gezisi sayesinde çok eğlenebilir ve tatilinizi doya doya yaşayabilirsiniz. Kıbrıs’ ta sizin bütçenize göre tercih edeceğiniz farklı oteller var. Dolayısıyla 5 yıldızlı bir otelde de konaklayabilirsiniz. 3 yıldızlı da ancak bu otellerin büyük bölümünde konfor üst düzeyde tercih edilmiş.

Son olarak şunu söylemek istiyorum ki vize için ayıracağınız bütçeyi Kıbrıs tatilinizde konaklama ya da gezme için kullanabilirsiniz. Bu sayede de daha uygun fiyata daha fazla yer gezmiş olursunuz.

İşte vizesiz gidebileceğiniz diğer şehir turları bu şekilde: https://www.sehrikeyif.com/vizesiz-turlar

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı