Kıbrıs

Yaşanır bir çevre için büyüklere örnek oldular

Şehit Ertuğrul İlkokulu idaresi, öğretmen ve öğrencileri çevreye duyarlılığın sadece çevre günlerinde değil, bizlere her zaman gerekli olduğu düşüncesinden, çevreye duyarlılık düşüncesini hatırlatmak ve artırmak amacı ile “Yaşanır Bir Çevre Her Zaman” konulu etkinlik düzenledi.
Çocuklarımızın ve toplumumuzun çevre ile doğaya her zaman sahip çıkması, koruması gerçeğini vurgulayan ve bilinçlendiren etkinliğe Ankara’dan Hacettepe Üniversitesi Çocuk Halk Dansları Ekibi 28 Mart-1 Nisan tarihlerinde Şehit Ertuğrul İlkokulu’nun misafiri olarak katıldı. “Yaşanır Bir Çevre Her Zaman” etkinliğine 28 Mart Perşembe günü Şht. Ertuğrul İlkokulu’nda toplanarak katılan çocuklar önce kendi sınıflarını, sonra da okullarını temizleyip çevreyi temiz tutma adımını atarak örnek bir durum sergilediler. Okul öğrencileri etkinliklerini misafirleriyle birlikte 30 Mart 2013 Cumartesi günü de öğleden sonra 15.00’te Alagadi Sahili’nde temizlik yaparak yaşanır bir çevrenin bizlere her zaman gerekli olduğunu vurguladılar.
Başbakanlık, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ve Spor Dairesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlikte Şehit Ertuğrul ilkokulu öğrencileri, misafir öğrencilerle birlikte ülkemizin turistik ve tarihi yerlerini gezme fırsatını da bularak birçok tarihi yerimize gezi gözlem yaptılar.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı