Eski Kumaş Parçalarına Hayat Veriyor ... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Kıbrıs

Eski Kumaş Parçalarına Hayat Veriyor …

Eski Kumaş Parçalarına Hayat Veriyor ...

BOŞ DURMUYOR… Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle, baston yardımı ile yürüyebilen Pınarbaşılı Firkiye Behaeddin, evinden dışarı çıkamıyor. Ancak Behaeddin ev içinde de boş durmuyor. Zamanını dikiş makinesi başında geçiren Beheaddin, eski kumaşlardan masa ve sandalye örtüsü yapıyor

Ceren ÖZBİL
Pınarbaşı’nda yaşayan Fikriye Behaeddin, evde eskiyen kumaşları yeniden değerlendirip masa ve sandalye örtüsü yapıyor. Baston yardımı ile yürüyebilen Behaeddin, vakit geçirmek için evde neredeyse tüm zamanını dikiş makinesinin başında geçiyor.
Havadis’e konuşan Behaeddin, terziliği annesinden ve halasında öğrendiğini anlattı. Ancak şimdi herkesin hazır giyimi tercih ettiğine dikkat çeken Behaeddin, bu nedenle kendisinin hobi olarak artan kumaşlardan ya da evde eskiyen gömlek, pantolon gibi giyim eşyalarının kumaşlarını değerlendirerek masa örtüsü ya da sandalye örtüsü yaptığını belirtti.


“Evden dışarı çıkamıyorum”
Ayaklarından rahatsız olması nedeniyle evden dışarı çıkmayan Behaeddin, bu nedenle zamanını dikiş makinesinin başında geçirdiğini söyledi. Behaeddin şu şekilde konuştu:
“Evde yapacak hiçbir şeyim yok. Baston yardımı ile yürüyebiliyorum. Bu nedenle zaman geçirmek için eski kumaş parçalarını değerlendirip, masa ve sandalye örtüsü yapıyorum. Bu evde kızımla birlikte yaşıyorum.”

“Birçok alanda çalıştım”
Geçmişte geçim sağlamanın zor olduğuna vurgu yapan Behaeddin, eşi ile birlikte geçim sağlamak için birçok alanda çalıştığını belirtti. Behaeddin, “Çocuklarımızı büyütmek için eşimle her işi yaptım. 1964’te dükkan açtık. Bir süre bu şekilde geçim sağladık. Eşim hayvancılıkla uğraşırdı. Bende ona yardım ederdim” şeklinde konuştu.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar