Kıbrıs

Can Güvenliği İçin 1 Gün Daha Poliste Kalacak
GÜVENLİĞİ İÇİN 1 GÜN POLİSTE KALACAK: Lefkoşa’da eski kız arkadaşı 15 yaşındaki S.Ö ile ilişkiye giren 17 yaşındaki zanlı V.Ş, soruşturma amaçlı 1 gün poliste tutuklu kaldıktan sonra dün yeniden yargıç önüne çıkarıldı. 17 yaşındaki zanlı V.Ş. hakkındaki soruşturma tamamlandı. S.Ö.’nün ailesinin V.Ş’ye tepkili olduğu öğrenildi. V.Ş., can güvenliği için 1 gün daha poliste kalacak
Duygu ALAN
Lefkoşa’da S.Ö. isimli çocuk, karın ağrısı şikayeti ile ailesi tarafından 3 Nisan 2013 tarihinde Gönyeli’de faaliyet gösteren Kolon Hastanesi’ne götürüldü.
Aile, S.Ö.’nün 8 aylık hamile olduğu ve doğumunun başladığını öğrendi. S.Ö. aynı gün 1 kız bebek dünyaya getirdi. Erken doğum nedeni ile sağlıksız doğan bebek, müşahede altına alınırken, hastane yetkilisi polisi arayarak, hastanede 18 yaşından küçük bir kızın doğum yaptığı bilgisini verdi.
S.Ö., polise verdiği ifadede bebeğinin babasının V.Ş. olduğunu belirtti. S.Ö.’nün ifadesi üzerine 17 yaşındaki V.Ş., eski kız arkadaşı S.Ö. ile 15 yaşında olduğu dönem cinsel ilişkiye girdiği gerekçesi ile gözaltına alındı.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde önceki gün yargıç önüne çıkarılan V.Ş. soruşturma amaçlı 1 gün poliste tutuklu kaldıktan sonra dün yeniden yargıç önüne çıkarıldı.S.Ö.’nün ailesi tepkili
17 yaşındaki zanlı V.Ş. hakkındaki soruşturma tamamlandı. S.Ö.’nün ailesinin zanlıya tepkili olduğu öğrenildi.
V.Ş., can güvenliği için 1 gün daha poliste kalacak.
Zanlı, 17 yaşındaki V.Ş., “14 yaşından büyük 16 yaşından küçük kız çocuğu ile ilişkiye girmek” suçundan ileride yargılanmak üzere teminat maksatlı pazartesi günü yeniden mahkemeye çıkarılacak.

Başa dön tuşu