Kıbrıs

Yardımseverler Ege için el ele verdi


Havadis’te dün yayımlanan “Ege’nin hala şansı var” başlıklı haberinin ardından gazetemize ulaşan yardımsever vatandaşlar, Ege’nin tedavisine maddi katkıda bulunmak istedi.

Ege’nin tedavi masraflarının toplanabilmesi için yardımseverlerin talebi üzerine baba Ömer Aşıtaş, Limasol Türk Kooperatif Bankası’nda hesap açtı.
İsmail Ege Aşıtaş’a maddi yardımda bulunmak isteyenler artık Ömer Aşıtaş adına Limasol Türk Kooperatif Bankası’nda açılan 25-300-2375090 numaralı hesaba yatırım yapabilecek.

Dilek: Elimden geleni yapacağım
İskele Dr. Fazıl Küçük Spor Salonu’nda işçi statüsünde çalışan Ömer Aşıtaş’ın bağlı olduğu Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş) Genel Başkanı Sami Dilek de bugün sendika yetkilileri ile bir araya gelerek Ege’nin sağlığına kavuşması için ne yapılabileceği hususunda görüşeceklerini bildirdi.
Sağlık ve eğitim konuları söz konusu olduğunda herkesin el ele vererek, yardıma ihtiyacı olan kişi veya kişiler için elini taşın altına koymasının insani bir görev olduğunu kaydeden Sami Dilek, minik Ege için de elinden geleni yapacağını kaydetti.

Ege 120 bin TL’ye iyileşecek
Topçuköy’de ikamet eden Ömer-Serpil Aşıtaş çiftinin henüz 10 aylık olan bebeği İsmail Ege Aşıtaş’a dünyada her 160- 200 bin doğumda bir görülen Alpert Sendromu teşhisi konuldu.
Hastalığı nedeni ile minik İsmail Ege’nin kafatası, normal biçimde gelişmemiş, el ve ayak parmakları ise birbirine yapışık vaziyette.
Ege’nin yine hastalığa bağlı olarak damağında yırtık var. Bu nedenle ağız yolu ile beslenemiyor.
Ege, vücudu için ihtiyacı olan tüm besin maddelerini karnından midesine giden hortum yolu ile alıyor.
İsmail Ege Aşıtaş’ın sağlığına kavuşması için önce ameliyat ile kafatasının genişletilmesi gerekiyor. Kafatası ameliyatından 6 ay sonra da art arda 2 ameliyatla da el parmaklarının birbirinden ayrılabilir. Ege’nin ağız yolu ile beslenmesini sağlayacak tedavi yöntemi ise yine ameliyat.
Beyin sinirleri ile direkt bağlantılı olduğundan Ege’nin ayak parmaklarına şimdilik müdahale edilemiyor.
İsmail Ege Aşıtaş’ın sağlığına kavuşabilmesi için bir kez kafatası, 2 kez el parmakları, bir kez de damak yırtığı tedavisi için ilk etapta dört kez ameliyat masasına yatması gerekiyor.
Ege, eğer şimdi ilk kafatası ameliyatını olursa, 7 yaşında ve 18 yaşında birer ameliyat daha olacak.
Ege’yi sağlığına kavuşturacak olan her bir ameliyatının maddi bedeli 30 bin TL.


Minik Ege’nin hastalığı sebebi ile kafatası normal biçimde gelişmemiş, el ve ayak parmakları bitişik, damağında ise derin yırtıklar var

 


Ege, damağındaki yırtık sebebi ile karnından hortum ile besleniyor. Ege’nin sağlığına kavuşması için ilk etapta 4 kez ameliyat olması gerek. Ege’yi tedavi edecek ameliyatların her birinin maliyeti ise 30 bin TL
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı