Köşe Yazarları

Yalova hayat buldu


 

Bostancı’daki önemli maçta Yalova konuk ettiği Cihangir’i mağlup ederek önemli bir galibiyete imza attı. Sahasında ilk galibiyeti alan sarı lacivertliler taraftarlarını oldukça mutlu etti. Cihangir’den transfer edilen Mustafa Tekpınar’ın kaptan olarak çıktığı maçta, alınan bu galibiyet Yalova’ya hayat verdi dersek yerinde bir tespit yapmış oluruz.
Oyuna ev sahibi Yalova oldukça istekli başladı. Her hattı ile rakibinden daha iyi görünen Yalova, özellikle ilk yarıda başarılı bir performans sergiledi. Defansını iyi kuran, orta sahada mücadele eden ve ileride pozisyon kovalayan bir Yalova izledik. Bunun sonucunda 20.dakikada günün başarılı ismi Burak Koçar defansın hatasını affetmedi ve takımını öne geçiren golü kaydetti. Golle moral bulan ev sahibi ekip daha güvenli bir futbol ortaya koydu. İlk yarıda çok tutuk bir görünüm arz eden deplasman ekibi Cihangir pek fazla bir varlık gösteremedi.
İkinci yarıya iki oyuncu değişikliği ile başlayan Cihangir, daha etkili olmaya başladı. Nitekim Osman-Patrick verkaçında topla buluşan Osman’ın vuruşu yan direkten dönmeseydi oyun daha değişik bir seyir alabilirdi. Skor avantajını elinde tutan Yalova biraz geri çekilince rakibin üstüne gelmesini sağladı. Ancak Cihangir eşitliği sağlamak için Yalova kalesine yüklenirken defansında açıklar vermeye başladı. Bu açıkları iyi değerlendiren ev sahibi ekip rakip kalede boşluklar buldu. Bunun sonucunda kazanılan penaltıyı Burak Koçar ile gole çeviren Yalova farkı ikiye çıkardı. Maçın sonlarına doğru Mete ile farkı bire indiren Cihangir eşitlik sayısını bulamayınca sahadan mağlup ayrıldı.
Dün oynadığı oyunla haklı bir galibiyet alan Yalova, lige tutunmak yolunda önemli bir adım attı. Bundan sonraki karşılaşmalarda da ayni oyun disiplini ve mücadeleyi sahaya yansıtırlarsa başarılı sonuçlar elde edebilirler. İki gol atan Burak Koçar dün öne çıkan isim olurken özellikle ikinci yarıda Yalova defans bloğu başarılı bir oyun sergiledi.


Başa dön tuşu