FutbolManşetSpor

Yabancıları sıkıntı bastı!


Kıbrıs Kupası’ndan elenen ve Süper Lig’de de herhangi bir iddiası kalmayan takımlarda gündem yabancı futbolcular olacak

GEÇMİŞ SEZONLARDA ÇOK YAŞANDI:

Ülkemizde futbolunda neredeyse her sezon yaşanan ve kupadan elenerek ligde de şampiyonluk umudu olmayan, düşme veya playout tehlikesi de yaşamayacak olan takımlar lig devam ederken büyük bir maddi yükten kurtulmak için yabancı oyuncularıyla yollarını ayırmıştı

 

MADDİ YÜKTEN KURTULMAK İSTEYECEKLER:

Maddi sıkıntılarla boğuşan ve kupadan elenerek ligde de iddiası kalmayan Cihangir, Gönyeli, Lefke, Çetinkaya, T. Ocağı ve M.A. Yeşilova’da önümüzdeki günlerde yabancı oyuncularla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Bu ekipler şampiyonluk yarışı ve ligde kalma adına bu sezon belirleyici takımlar olacak

 

Okan KARADEMİR

 

Futbolda önceki gün oynanan Kıbrıs Kupası 2. tur maçlarıyla birlikte kupadan elenen ve Süper Lig’de de herhangi bir iddiası kalmayan takımlarda gündem yabancı futbolcular olacak.

Ülkemizde futbolunda neredeyse her sezon yaşanan ve kupadan elenerek ligde de şampiyonluk umudu olmayan, düşme veya playout tehlikesi de yaşamayacak olan takımlar lig devam ederken büyük bir maddi yükten kurtulmak için yabancı oyuncularıyla yollarını ayırıyor.

Kıbrıs Kupası’nda 2. turun ardından 16 Süper Lig ekibinden sadece 6’sı yoluna çeyrek finalde devam ederken bunların 3’ü şampiyonluk adaylarından Yenicami, Mağusa Türk Gücü ve Doğan Türk Birliği. Bu 3 takım hem kupada yoluna devam ederken hem de ligde kıyasıya bir şampiyonluk yarışında olacağı için yabancılarını tutmak zorunda kalacak.

Kupada yola deva eden diğer 3 Süper Lig ekibi ise ligde iddiası kalmasa da play-out’un hemen üzerinde yer alan Baf Ülkü Yurdu ve play-out içinde bulunan Gençlik Gücü ile Binatlı takımları. Bu 3 takım da kupadaki durumlarına göre ligde kalma adına yabancı oyuncularına ihtiyaç duyacak.

 

Ligde kalma adına yabancı şart

Kupadan elenen ancak Süper Lig’de play-out içinde bulunan 2 takım Gençler Birliği ve Küçük Kaymaklı ile birlikte düşme hattında yer alan Esentepe ve Girne Halk Evi de ligde kalma adına yabancı oyuncularını kadroda tutma konusunda ısrarcı olacak.

 

Gözler orta sıralardaki takımlarda

Süper Lig’in orta sıralarında yer alarak şampiyonluk yarışından geride kalan ve play-out bölgesinin de uzağında bulunarak kupadan elenen 6 takımda yer alan yabancı oyuncular ile her an yollar ayrılabilir.

Son dönemde büyük maddi sıkıntılarla boğuşan ve kupadan elenerek ligde de iddiası olmayan takımlardan Cihangir, Gönyeli, Lefke, Çetinkaya, Türk Ocağı ve Merit Alsancak Yeşilova takımlarında önümüzdeki günlerde yabancı oyuncularla ilgili gelişmeler yaşanması bekleniyor.

Bu kulüpler ayrıca bu sezon şampiyonluk yarışı ve ligde kalma mücadelesinde de belirleyici takımlar olacak.Başa dön tuşu