KıbrısManşet

Vo Van Hand 4 yıl hapis yatacak


Girne Ağır Ceza Mahkemesi,  Nano Teknoloji isimli işletmede çalışan Amir Shazad’ı  kafasına defalarca bıçak saplayarak yaralayan Vietnam uyruklu Vo Van Hand ile ilgili ceza kararını açıkladı

Nadire BAHADİ

Girne’de 2015 yılı Aralık ayı içerisinde alacağı olduğu gerekçesi ile gittiği Nano Teknoloji isimli iş yerine giderek tartıştığı Pakistan uyruklu çalışan Amir Shazad’ı çantasından çıkardığı bıçak ile başından defalarca yaralayan Vietnam uyruklu Vo Van Hand Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. “Katle teşebbüs”, “Kasti hasar” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” davalarından mahkum edilen sanık Hand 4 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Ekmek bıçağı ile dehşet saçtı

Sanık Vo Van Hand 11 Aralık 2015 tarihinde saat 18.20 sıralarında Girne’de Canpolat Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Nano Teknoloji Telefon ve Satış dükkânına alacağı olduğu gerekçesi ile giderek çıkan tartışma sonrasında tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu 19 cm uzunluğunda ekmek bıçağı ile dükkânda çalışan Pakistan uyrukluAmir Shazad’a saldırdı.
Shazad’ı başından defalarca bıçaklayarak ağır yaralanmasına neden olan sanık Hand, telefon dükkânının vitrin camlarını kırarak kasten zarara uğrattıktan sonra olay yerinden kaçmaya çalışırken tutuklandı.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı