Diğer SporlarSpor

Veteranlara bile tahammülleri yok!


YUNANLILAR VE RUMLAR TEHDİT ETTİ: Rum ve Yunan tarafı İspanya’da gerçekleşen Dünya Veteran Masa Tenisi Şampiyonası’nın ikinci gününde yazılı olarak, sporcularımızın maç yapmaması için itiraz etti ve sporcularımızın turnuvadan atılmasını, Kıbrıs Veteran Masa Tenisi Derneği’nin Uluslararası Veteran Masa Tenisi Federasyonu’ndaki üyeliğinin düşürülmesini talep etti

TÜRKİYE ÇEKİLME SİNYALİ VERDİ: Turnuva Yönetim Kurulu dün konu hakkında toplandı ancak karar veremedi. Türkiye delegesi Savaş Ertufan, Kıbrıs Veteran Masa Tenisi’nin üye olduğunu, Kıbrıs Rumlarının üye olmadığını, Kıbrıs Veteran Masa Tenisi Derneği’nin üyeliğinin düşürülmesi durumunda Türkiye’nin de turnuvadan çekileceğini vurguladı. Konu hakkında karar vermek için toplantı bugüne erteledi

Rum ve Yunanlılar İspanya’da üyeliğimize itiraz etti. Rum ve Yunanlılar, Veteran Masa Tenisçilerimizin, Uluslararası Federasyon üyeliğine itiraz ederek, üyeliğin düşmesini talep etti.

Kıbrıs Veteran Masa Tenisi Derneği üyesi Veteran Milli Masa Tenisçilerimiz Fadıl Olguner ve Gökçer Mengü, 23-30 Mayıs tarihlerinde İspanya Alicante’de yapılan Dünya Veteran Masa Tenisi Şampiyonası’na katıldı. 80 ülkeden 4 bin 600 masa tenisçinin mücadele ettiği turnuva ferdi ve çiftler kategorisinde yapılıyor. Turnuvanın ilk gününde her iki sporcumuz da gruptaki maçlarına katıldı.

Yunan ve Rumlar tehdit etti

Rum ve Yunan tarafı turnuvanın ikinci gününde yazılı olarak, sporcularımızın maç yapmaması için itiraz etti ve sporcularımızın turnuvadan atılmasını, Kıbrıs Veteran Masa Tenisi Derneği’nin Uluslararası Veteran Masa Tenisi Federasyonu’ndaki üyeliğinin de düşürülmesini talep etti.

Türkiye tehdit etti

Yunan ve Rum heyeti, Kıbrıs Veteran Masa Tenisi Derneği’nin üyeliğinin düşürülmemesi durumunda Yunanistan’ın turnuvadan çekileceğini belirtti. Turnuva Yönetim Kurulu dün konu hakkında toplandı ancak karar veremedi. Türkiye delegesi Savaş Ertufan, Kıbrıs Veteran Masa Tenisi’nin üye olduğunu, Kıbrıs Rumlarının üye olmadığını, Kıbrıs Veteran Masa Tenisi Derneği’nin üyeliğinin düşürülmesi durumunda Türkiye’nin de turnuvadan çekileceğini açıkladı. Uluslararası Veteran Masa Tenisi Federasyonu konu hakkında karar vermek için toplantıyı bugüne erteledi.

Olguner: Mücadeleye devam ediyoruz

Olguner, İspanya’daki olayla ilgili, “Yunanlılar, Uluslararası Veteran Masa Tenisi Federasyonu’nu ve Turnuva Yönetim Komitesi’ni, bizim üyeliğimizi düşürmedikleri takdirde tüm maçları boykot etmekle tehdit etti. Uluslararası Federasyon “Uluslararası bir skandaldan” çekiniyor. Ben, Gökçer Mengü, Türkiye temsilcisi Savaş Ertufan her ülke temsilcisine görüşerek, politik bir amacımız olmadığını, sadece ve sadece spor yapmak istediğimizi anlatıyoruz. Gençliğimizin ambargolar nedeniyle kapalı bir ortamda geçtiğini ve şimdi gençlerimizin de aynı durumda olduğunu anlatıyoruz. Kıbrıs sorununu ne bizim ne de bu gençlerin çıkardığını ama cezasını sporcularımızın çektiğini anlatıyoruz. Yunan ve Rum tarafı çok iyi organize olarak ekip halinde gelmişler, dört koldan saldırıyorlar. Üyeliğimiz hakkında karar çarşamba günü (bugün) verilecek. Mücadeleye devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı