FutbolSpor

Başman’dan veda açıklaması


 

 

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]S[/dropcap]üper Lig ekiplerinden Küçük Kaymaklı’nın başkanı Ali Başman, dün yaptığı yazılı açıklama ile 22 Haziran’da yapılacak seçimli genel kurulda göreve talip olmayacağını belirtti.

Küçük Kaymaklı Başkanı Ali Başman’ın yaptığı yazılı açıklama şu şekilde:

Bildiğiniz gibi, 2010-2011 sezonundan bu yana Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü’nün başkanlığını yürütmekteyim. 6 sezonluk başkanlığım süresince üzerime düşeni en iyi şekilde yapmaya çalıştım ve bunun da her zaman vicdani rahatlığını ve mutluluğunu yaşadım.

Başkanlığım süresi içerisinde, camiamız 1 Süper Lig Kupası, 1 de Federasyon Kupası kazandı. Yine bu 6 sezonluk süreçte gerek A Takımımız, gerekse Genç Takımımız her zaman üst sıralar için mücadele etti ve son derece istikrarlı sezonlar geçirdi. Bu dönemde yeniden hayata geçirmiş olduğumuz 15 yaş altı altyapımızda şu anda yaklaşık 100 civarında çocuğumuz bulunmakta ve son derece iyi antrene edilmektedirler. Kısacası, sportif anlamda kulübümüzün geleceği garanti altına alınmıştır ve bu camia Kıbrıs Türk futboluna çok yetenekli gençler yetiştirmektedir.

Dönemimiz içerisindeki sportif başarılarımızın yanında, sahamızın doğusuna yapılan ışıklı antrenman sahası ve yine tesisimiz içerisine yapılan yeni soyunma odalarımız ve 2 yatak odalı lojmanımızla tesisleşmede de önemli adımlar atılmıştır. Şu anda da antrenman sahamızın zemininin sentetik zemine dönüştürülmesi için gerekli girişimler başlatılmış olup, ümit ederim ki önümüzdeki sezon başına kadar orası da yeni sentetik zeminiyle mükemmel bir şekilde altyapımızın hizmetine sunulacaktır.

Tüm bunların yanında müjdelemek isterim ki, birçok futbol kulübünün aksine, yönetimimiz son derece profesyonel bir yapıyla ve denk bütçe ile çalışmış olup, haziran ayında yapılacak olan Genel Kurul’a borç ile değil artı bakiye ile gidilecektir. Yarattığımız bu mali yapı da açıkçası son derece gurur duyduğum bir durumdur. Kısacası, kulübümüz son derece sağlam temeller üzerinde oturmaktadır.

Değerli Kaymaklılılar, her ne kadar size veda etmenin burukluğunu yaşıyor olsam da, takdir edersiniz ki, kulüp başkanlığı bir bayrak yarışıdır ve artık benim de bayrağı devretme zamanım gelmiştir. Kulübümüzde başkanlık yapabilecek çok değerli isimler mevcuttur ve ümit ediyorum ki benden sonra görevi devralacak olan arkadaşlarım, aynen benim yaptığım gibi, kulüpçü ruhlarını ön planda tutarak bu kulübü benim bıraktığım noktadan çok daha ileriye taşırlar.

6 yıllık görev süremde, elbette ki doğrularımızın yanında yanlışlarımız da oldu ve yapıcı eleştirilere de her zaman açık olduk, dersler çıkarmaya çalıştık. Her ne olursa olsun atmış olduğumuz her adımda kulübümüzün menfaatlerini her zaman ön planda tutmaya çalıştık. Zaten bunun için de Küçük Kaymaklı Spor Kulübü şu anda KKTC’nin en sağlam ve istikrarlı kulüplerinden biri durumundadır.

Aktif görevimi, her ne kadar bırakacak olsam da, bu kulübün bir neferi olarak, kulübümün şahsıma ne zaman ihtiyacı olursa seve seve destek olmaya devam edeceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Tüm bu duygular içerisinde, 22 Haziran’da yapılacak olan olağan genel kurulumuzda görev alacak olan arkadaşlarıma şimdiden başarılar dilerken, camiamıza bana bu süreçte verdikleri daimi destekten dolayı çok teşekkür ederim.

 Başa dön tuşu