Dünya

Venezuela’da karakolda yangın: 68 ölüVenezuela’nın Carabobo eyaletinde bir polis karakolunda çıkan ayaklanma ve yangında 68 kişi hayatını kaybetti.
Hükümetin ve görgü tanıklarının bildirdiğine göre, yangın Venezuela’nın Carabobo eyaletinin başkenti  Valencia’da bir polis karakolundaki hücrelerde çıkan ayaklanma sonucu meydana geldi.Kaçma teşebbüsünde bulunan tutukluların yataklarını yakmasıyla başlayan olayda 68 kişi yaşamını yitirdi.

Polis karakolunun dışında yakınlarından haber bekleyen vatandaşlar göz yaşartıcı gazla uzaklaştırılmaya çalışılırken, polisten akşam geç saatlere kadar bir açıklama gelmedi.

Hükümetin ve görgü tanıklarının bildirdiğine göre, yangın Venezuela’nın Carabobo eyaletinin başkenti  Valencia’da bir polis karakolundaki hücrelerde çıkan ayaklanma sonucu meydana geldi.

Kaçma teşebbüsünde bulunan tutukluların yataklarını yakmasıyla başlayan olayda 68 kişi yaşamını yitirdi.

Polis karakolunun dışında yakınlarından haber bekleyen vatandaşlar göz yaşartıcı gazla uzaklaştırılmaya çalışılırken, polisten akşam geç saatlere kadar bir açıklama gelmedi. Aşırı kalabalık olan Venezuela hapishaneleri, silah ve uyuşturucuyla dolu. Onlarca kişinin ölümüne sebep olan ayaklanmalar ise ülkede alışılagelmiş bir durum.

Çoğu zaman açıkça makineli tüfek, el bombası ve uyuşturucu kullanan tutuklulara karşı muhafızların elinden hiçbir şey gelmiyor.

Başa dön tuşu